Nowy świat w hardcorowym sandboksie z systemem permadeath – Haven and Hearth

2019 01 26 122141

News nadesłany przez użytkownika "roskuwacz". Dziękujemy!


Deweloperzy Haven and Hearth postanowili zresetować świat gry oraz ogłosić początek nowego, zgodnie z numeracją, jedenastego świata, który rozpocznie się 01.02.2019 roku (w godzinach wieczornych).

Ostatni taki świat (W10) trwał przez dwa lata i był to najdłuższy istniejącym światem w historii gry (W9 trwał ponad rok). Deweloperzy podali powody swojej decyzji o resecie:

  • We intend to address long-standing imbalances in the present Food system, which have over time caused severe inflations in character values, but cannot do so with less than a clean wipe of all characters.
  • We intend to deploy a buildup of various, minor but invasive changes to core systems relating to things like qualities, credos, hearth magic, &c, which cannot be deployed to a running world without institutionalizing historical imbalances in it.
  • We intend to make significant changes to the siege system, due to perceived overcomplexity, which is prudent to do in conjunction with a world reset.
  • We intend to improve and iterate on the map generator.
  • World resets are fun.

Samo ogłoszenie resetu nastąpiło na streamie jednego (z dwóch) deweloperów, gdzie został umieszczony zwiastun nowego świata. Wiadomość o resecie została bardzo pozytywnie odebrana przez społeczność gry, co można zobaczyć patrząc na aktywność w wątku, gdzie została informacja o resecie umieszczona jak i sprawdzając ilość łapek w górę na youtube.

Czym jest Haven and Hearth? Jest to “hardcorowy” sandbox, w którym gracze łączą się w grupy oraz tworzą obozy/wioski/miasta i królestwa, aby walczyć o dostęp do strategicznych zasobów lub tylko po to, aby zniszczyć/ograbić wioskę obok i zabić jej wszystkich mieszkańców. W grze rozwijamy postać, którą później wykorzystujemy do polowań, górnictwa, rzemieślnictwa, uprawy roli… czy do usunięcia intruzów z naszych włości. W tym ostatnim bardzo przydatny jest system permadeath oraz nasze umiejętności walki. 


Zagracie TUTAJ

Zobacz także

15 komentarzy