Obecna liga to najsilniejsza i najpopularniejsza liga w historii Path of Exile

Dodany przez guru 5 miesięcy temu
32 6345
Obecna liga to najsilniejsza i najpopularniejsza liga w historii Path of Exile

Path of Exile nigdy nie było tak silne jak teraz.

I nie mówimy nie mówię tego tylko dlatego, że uwielbiam PoE, ale dlatego, że tak sugerują liczby. Obecna liga “Affliction” to najsilniejsza i najpopularniejsza liga w całej długoletniej historii Path of Exile.

W 38. dniu trwania ligi, Path of Exile wciąż ma na Steamie ponad 75 tys. Graczy online (76,218 players online), co stanowi tylko 54-procentowy spadek względem początku. Żadna inna liga w historii nie utrzymywała tak wysokiej liczby użytkowników w takim czasie.

Poniższy wykres nie pozostawia wątpliwości, że “Affliction” cieszy się ogromną popularnością. Inne ligi PoE miały w analogicznym okresie od 59 do 39 tys. graczy online. Przy obecnym 76 tys. graczy online to naprawdę spora różnica.

Dlaczego akurat “Affliction” jest tak rozchwytywany?

Odpowiedź wydaje się prosta – chodzi… o DROP. Dzięki nowej mechanice ligowej (ogniki) możemy znacząco zwiększyć częstotliwość (żółte ogniki) lub rzadkość wypadania przedmiotów (fioletowe ogniki) lub currency (niebieskie ogniki).

A dzięki nowym trikom, do których doszli “maniacy” Path of Exile, ta liga daje realną szansę zdobyć najpotężniejsze przedmioty w grze: na czele z Headhunterem czy Magebloodem. Więcej dropa, więcej szczęścia, więcej satysfakcji… więcej graczy - proste. 

W skrócie chodzi o wyfarmienie jak największej ilości ogników, potem grindowanie postacią MF (Magic Find) end-game’owej mapy “Cemetery” (lub każdej innej mapy, choć “Cementery” daje największą szansę na HH i MB) z aktywnością Abyss (ale nie tylko), która respi podziemnego potworka respującego rzadkie (żółte) potworki.

Efekty widać poniżej:

Na YT mamy mnóstwo filmików pokazujących, jak ludzie zgarniają super dropy i setki divine’ów w dosłownie kilka dni.


32 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube