Obraził dziewczynę w grze MMORPG, a ta pozwała go do sądu

Dodany przez guru około 2 lata temu
13 5687
Obraził dziewczynę w grze MMORPG, a ta pozwała go do sądu

Cała historia wydarzyła się na Tajwanie w tamtejszej wersji Lineage M.


Gracz o nicku “Minion Fish Butcher” wdał się tam w kłótnię z postacią “KGB Pretty Girl”, która – paradoksalnie – okazała się rzeczywistą kobietą, a nie facetem “grającym żeńską postacią”.

W przypływie negatywnych emocji użytkownik “Minion Fish Butcher” napisał w stronę “KGB Pretty Girl” parę obraźliwych tekstów w stylu: – “Are you an idiot?”, – “Are you a fucking dog?” itd.

Większość osób puściłaby to mimo uszu, ale nie “KGB Pretty Girl”. Właścicielka postaci wykonała zrzuty ekranu, a potem skierowała sprawę do sądu, powołując się na “publiczne zniesławienie”.

(wyzwiska miały miejsce na publicznym czacie gry, więc teoretycznie widziało je mnóstwo osób)

Tak wygląda Lineage M: 

Jak zareagował sąd? Oddalił sprawę, twierdząc, że “obelgi były skierowane przeciwko fikcyjnej postaci w grze online, a Pan Lai (właściciel “Minion Fish Butcher”) nie znał wieku oraz imienia kobiety, więc nie obraził konkretnej osoby. Dlatego nie mogło to być publiczne zniesławienie.

To się może jednak wkrótce zmienić. Jeden z cytowanych prawników twierdzi, że tajwański wymiar sprawiedliwości zamierza poczynić kroki, aby traktować gry online jako przestrzeń publiczną.

Wtedy takie skargi jak ta od “KGB Pretty Girl” rzeczywiście będą miały moc prawną.


13 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube