Odnalazł się najpotężniejszy miecz w Tibii. W grze istnieje tylko jedna sztuka tej broni

Magic

Kiedy w 2016 roku Magic Longsword został kupiony przez pewnego kolekcjonera (za ponad 20 tys. złotych), najpotężniejszy mieczyk w w Tibii kompletnie zniknął nam z radarów. 

Wypłynął dopiero teraz. W pewnym domku na serwerze Firmera należącym do 332 lvl o nicku „Jazzam” (weterana Tibii z 2003 roku). Widocznie pod stołem odbyła się transakcja, podczas której Magic Longsword kolejny raz zmienił swojego właściciela. 

Nieoficjalnie (źródła z Reddita) mówi się, że „Jazzam” zapłacił za niego 11 tys. dolarów (42 tys. zł), co oznaczałoby dwukrotny wzrost względem poprzedniej licytacji. Niestety trudno to potwierdzić. Takie „deale” odbywają się potajemnie, z dala od wścibskich oczu. 

Magic Longsword to jeden z najcenniejszych przedmiotów w całej historii gry. W Tibii istnieje tylko jeden egzemplarz tego miecza. Nie wypada z żadnego potworka i nie można go zdobyć w żaden inny sposób. Magic Longsword był nagrodą za jeden z pierwszych eventów w grze. 

Wykuty przez starożytnych cyklopów-kowali którzy byli zniewoleni przez boga Bloga aby tworzyły broń dla jego armii. Jednak ta broń nie była przeznaczona dla jego armii, cyklopy wykuły ją w sekrecie, aby zabić Bloga. Ponieśli klęskę jednak ranny Blog z tą niesamowitą bronią, której prawdziwe imię powinno brzmieć 'Zabójca Bogów'. W swojej furii wyciągnął on broń ze swojej rany i wyrzucił daleko... Więc spadła na ziemie Tibii i była stracona nawet dla bogów. Powiedziane jest, że jest to druga najpotężniejsza broń wszech czasów. Jest także powiedziane, że krew Bloga, która zraniła broń nałożyła klątwę na ostrze i nie przyniesie to nic dobrego dla jego posiadacza i twórców.

Tak na marginesie, itemki z tego domku to prawdziwe unikaty. Nie ma wątpliwości, że patrzycie na najcenniejszy domek w całej grze. 

Zobacz także

20 komentarzy