Old School RuneScape ma problem z botami – nawet 200 tysięcy banów w miesiącu!

Dodany przez PefriX 8 miesięcy temu
4 1207
Old School RuneScape ma problem z botami – nawet 200 tysięcy banów w miesiącu!

Boty, wszędzie boty! Prawdziwa zmora gatunku nie odpuszcza również Old School RuneScape, które wraz ze wzrostem swej popularności, zalewane jest kolejnymi botami. To prawdziwy cierń w boku tego MMORPG-a, a sytuacja jest naprawdę poważna. Jeden z deweloperów wypowiedział się w tej kwestii i zapewnił, że Jagex panuje nad sytuacją. Bany rozdawane są regularnie, ale nie są w stanie upilnować każdego.

Dla przykładu, między lipcem a sierpniem tego roku, zbanowano 200 000 kont. Mało? No to teraz weźcie pod uwagę, że od początku 2023 roku w Old School RuneScape zbanowano dotychczas ponad 2 400 000 botów! Z jednej strony firma zapewnia, że ma wszystko pod kontrolą, a z drugiej liczby są naprawdę przerażające. Niemniej Jagex zapewnia, że nie trzyma botów na serwerach po to, aby sztucznie podbić popularność ich MMORPG-a.

Problem z botami wynika z natury gry F2P oraz słabych ograniczeń przy zakładaniu konta, a także z promocji na Twitch Prime na premium (membership). Gdy pojawia się okazja, aby dostać na 7 dni lepsze konto, wtedy botterzy korzystają z niej i zalewają Old School RuneScape botami. Ponoć zespół zdaje sobie z tego sprawę oraz zapowiada wprowadzenie odpowiednich rozwiązań. Może to zając chwilę, ale Jagex prosi o cierpliwość – ponoć boty nikomu nie są na rękę.

Społeczność zarzuca deweloperom powolne działanie oraz nieadresowanie problemu, który jest od dawna. Gracze domagają się większych restrykcji przy zakładaniu konta, bo aktualnie jest to poniżej współczesnych standardów.


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube