Oto najlepszy darmowy gracz Tibii. Nie wydał na grę nawet złotówki

Dodany przez guru ponad rok temu
11 49211
Oto najlepszy darmowy gracz Tibii. Nie wydał na grę nawet złotówki

Zapytacie pewnie, że co to za wyczyn, jeśli Tibia jest grą Free-To-Play? No właśnie nie jest.

Każdy, kto chociaż troszeczkę interesuje się MMORPG, doskonale wie, że Tibia to tak naprawdę produkt Pay-To-Play, a nie Free-To-Play. Bez opłacania miesięcznego abonamentu jakakolwiek zabawa nie ma większego sensu.

Pacci (Premium Users) mają dostęp do prawie trzy razy większej mapy niż darmowi użytkownicy. W tym również do mid-levelowych i high-levelowych expowisk, najlepszych potworów, przedmiotów, umiejętności oraz całej gammy innych narzędzi.

Przykład (obszar w kółeczku to darmowa mapa):

Tym większe gratulacje dla Brazylijczyka/Wenezuelczyka o nicku “Toxotis”, który jest – nieoficjalnie (nikt nie prowadzi rankingów F2P) – najlepszym darmowym graczem Tibii, który nigdy nie skorzystał z benefitów konta Premium.

(nie liczymy wysokolevelowych postacie, które przestały opłacać Pacca)

Swój 313 level osiągnął wyłącznie na podstawowej mapie, zabijając potworki, które były znacznie słabsze od jego postaci i które nie dawały mu za wiele expa. “Toxotis” był skazany na Giant Spidery, Dragony, Bog Ridery, Orki Warlocki - czyli potworki, które są skierowane raczej do 50-100 lvl.

Niestety, na darmowej mapie próżno szukać lepszych miejscówek.

Zresztą, porównajcie sobie to do TOP-ki Tibii. Podczas gdy “Goraca” i “Bobeek” przekraczają 1800 lvl, darmowy gracz męczy się, żeby wbić 300 lvl. Gdzie tu sprawiedliwość?

Nie można także zapominać o ograniczeniu w dostępie do Czarów, co ma kolosalne znaczenie w przypadku efektywnego expienia. Przykład: darmowy Paladyn ma dostęp do zaledwie kilku podstawowych Czarów, zaś Paladyn z Pacc… do ponad trzydziestu.

***

Teraz macie najlepszy obraz tego, jak bardzo Tibia jest uzależniona od Pacców. W pewnym momencie – zazwyczaj po przekroczeniu 50 lvl– jesteśmy zmuszeni zapłacić te kilkadziesiąt złotych i przejść na Premium. Inaczej skazujemy siebie i swoją postać na mordęgę.

Po prostu tracimy czas, a nikt z nas tego nie lubi.


11 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube