Otwarte PvP? Battlegroundy? Wielkie bitwy? Duele?

Riftek

PvP to bardzo ważny element każdej gry MMORPG. Każdej, bez wyjątku. Nie można w nieskończoność bawić się na dungeonach, rajdach lub World Bossach. Czasami potrzebujemy rywalizacji z “żywym” graczem.

System Player vs Player dzieli się w w MMORPG na kilka rodzajów. Mamy bezpośrednie potyczki w otwartym świecie, mamy duele, mamy arenówki/battlegroundy typu 5vs5 lub wielkie masowe bitwy Guild vs Guild, Frakcja vs Frakcja lub Serwer vs Serwer.

Który z tych preferujecie najbardziej?

Mówi się, że gry i gracze stają się casualowi, ale jednak najwięcej głosów (38%) zdobyła odpowiedź “Otwarte PvP”. Kręci was wbijanie na expowisko innego gracza, zabijanie go oraz – jeśli dana produkcja posiada w sobie cząstkę hardkorowści – zgarnięcie jego przedmiotów po śmierci. Mamy kilka takich tytułów na rynku np. Albion Online czy Tibia.

26% ankietowanych preferuje wielkie wojny z udziałem setek, czasami nawet tysięcy osób. Są to niezapomniane, które gwarantują uczucie prawdziwej masowości.

19% użytkowników lub Areny/Battlegroundy, które zawierają w sobie zazwyczaj drużynowe walki typu 4vs4, 5vs5, 10vs10 itd.  Małe wojenki ma małą skalę, które też dają sporo satysfakcji.

Najmniej osób lubi Duele, czyli bezpośrednie starcia Gracz vs Gracz. Niestety w MMORPG jest to system, który nie zawiera w sobie żadnej cząstki ryzyka. Każdy może wyzwać każdego. W przypadku zwycięstwa nic nie zyskujemy, w przypadku porażki nic nie tracimy. Takie walki odbywają się nawet w miastach, na oczach innych graczy. Na pewno wielokrotnie otrzymaliśmy zaproszenie do duela.

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety

Zobacz także

22 komentarzy