Overwatch 1 i 2 w pewnym momencie połączą się w jednego klienta gry

3599087 ow 2 cinematic yt

To nie koniec rewelacji na temat Overwatch 2. Wciąż nie wiemy, kiedy kontynuacja zostanie oficjalnie wydana. Jeff Kaplan cały czas podkreśla, że „nowa gra” jest na wczesnym etapie produkcyjnym i nie za szybko zobaczymy dwójkę z kampanią fabularną oraz innymi, nowymi elementami. Jeśli zastanawiacie się, jak Blizzard będzie chciał utrzymać dwie, „podobne” do siebie gry to odpowiedź jest w sumie całkiem prosta – nie będzie chciał.

Jeff Kaplan potwierdził, że idealnym planem jest połączenie Overwatch 1 i 2 w jednego klienta. W pewnym momencie sytuacja ta nastąpi po prostu naturalnie, a wszystko ze względu na e-sportową scenę. Do tego deweloperzy nie chcą dzielić swojej społeczności. To trochę zabawne, biorąc pod uwagę, że Overwatch 2 będzie, jakie będzie WŁAŚNIE dlatego, aby nie dzielić społeczności – to również były słowa Jeffa Kaplana.

Generalnie w ostatecznym rozrachunku chodzi o kwestie techniczne. Overwatch 1 otrzyma aktualizacje zawartości, aby zawierać to samo, co Overwatch 2, jeśli chodzi o PvP. Niemniej, jeśli chodzi o stabilność i wydajność, to przed premierą kontynuacji, oryginał dostanie większe łatki i tyle. Potem zespół przeniesie się do wspierania Overwatch 2.

Z tego powodu Jeff Kaplan podkreśla, że gdy różnie technologiczne i jakościowe pomiędzy obiema grami będą zbyt duże, to zwyczajnie je połączą. Blizzard chce uniknąć sytuacji w której posiadacze Overwatch 2 mają przewagę nad graczami Overwatch 1 w postaci kilku klatek na sekundę. Zwłaszcza na profesjonalnej scenie.

Równocześnie dowiedzieliśmy się, że ostatni brak zainteresowania Blizzardem Overwatch 1 oraz mała ilość aktualizacji, spowodowana jest właśnie Overwatch 2, które ma być zwyczajnie lepszą grą. Pomysł połączenia obu gier wynika również z tego, że Jeff Kaplan wolałby uniknąć sytuacji w której społeczność jednej wersji praktycznie w całości przeniesie się do nowszej, a w starej grze pozostaną jedynie oddani gracze. W takim momencie zwyczajnie połączą gry.

Wszystkie te rewelacje sprawiają, że jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Overwatch 2 to po prostu aktualizacja/dodatek do Overwatch 1. Ciekawe, czy będzie jakaś tańsza możliwość ulepszenia jednej wersji gry do drugiej.


Za powyższy wpis odpowiada PefriX, czyli ja.

Zobacz także

31 komentarzy