Overwatch 2 wyjdzie… kiedyś – Jeff Kaplan nie ma pojęcia kiedy

Blizzcon2019 001999

Ovewatch 2 wzbudził mieszane uczucia. Jedne osoby skaczą z radości na wieść o kampanii fabularnej i PvE (np. ja), drugie zaś kręcą nosem, że to w zasadzie po prostu płatna aktualizacja, która udaje osobną grę (również ja). Overwatch 2 będzie bowiem zawierał w sobie jedynkę, a do tego dorzuci sporo dodatkowej zawartości.

Spokojnie, jeśli Was PvE nie interesuje, to dwójki kupować nie musicie. Blizzard potwierdził, że wszelakie aktualizacje PvP (mapy, postacie, balans) pojawią się w Overwatch i Overwatch 2 równocześnie. Pierwowzór zatem nie zostanie pod tym względem w tyle. Posiadacze kontynuacji otrzymają za to ulepszoną szatę graficzną, a do tego będą mogli przenieść wszystkie, zdobyte w oryginale przedmioty kosmetyczne. Nic nie zostanie utracone.

Pierwszą, nową postacią będzie Sojourn z Kanady, chociaż podczas prezentacji widzieliśmy również Echo – nie potwierdzono jednak, kiedy będzie grywalna. Wspominam o nich nie bez powodu, bowiem obie bohaterki będą pełniły istotną rolę w historii Overwatch 2.

Resztę informacji już znacie. No, może poza datą premiery gry. W tym przypadku pozostawię Was jednak z niczym, bowiem Jeff Kaplan sam powiedział, że nie wie. Zaznaczył przy tym, że zespół pracujący nad Overwatch po BlizzConie nie będzie już tak głośny publiczne, aby móc skoncentrować się na pracy. Czy to oznacza, że oryginalne Overwatch ucierpi na tym jeszcze bardziej?


Za powyższy wpis odpowiada PefriX, czyli ja.

Zobacz także

2 komentarzy