Overwatch: gra roku według DICE Awards 2017, start Ligi oraz kolejny przeciek

Overwatch league

Zacznijmy od gratulacji dla Overwatch, które zostało uznane, jako „Gra roku” przez Academy of Interactive Arts & Sciences w najnowszym plebiscycie DICE Awards 2017. Najmłodsze dziecko Blizzarda otrzymało również nagrody w innych kategoriach:

  • „Wybitne osiągnięcie w projekcie gry”
  • „Wybitne osiągnięcie w rozgrywce sieciowej”
  • „Najlepsza gra akcji”

(niektóre kategorie są dla mnie zaskoczeniem)

Jak zatem sami widzicie, produkcja zebrała spore plony podczas tego plebiscytu. Nie zatrzymujemy się jednak dłużej, tylko pędzimy dalej. Dlaczego? Wiemy bowiem, ze Liga Overwatch wystartuje już w 3 kwartale tego roku. Gracze będą wyłaniani na podstawie umiejętności oraz chęci utworzenia drużyny. Te zaś będą składały się z zawodników  z całego świata, więc znajomość języka angielskiego będzie wymagana. Wszystko wskazuje na to, że Blizzard w końcu szykuje się, by przetestować Overwatch jako tytuł e-sportowy. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. Jak na razie z Hearthstonem oraz StarCraftem 2 idzie im całkiem nieźle – czego jednak nie można powiedzieć o Heroes of the Storm.

I na koniec nowość dosłownie sprzed chwili, czyli atak na lotnisko w Numbani (obrazek poniżej). Oczywiście, jest to kolejna wskazówka na temat nowej postaci, która zasili szeregi bohaterów (lub antybohaterów) w Overwatch. Warto zwrócić uwagę na dwa elementy: robota wgniecionego w ścianę oraz autorkę zdjęcia. Z jednej strony może być to sugestia na temat Doomfista, z drugiej zaś co z tym wszystkim ma wspólnego Efi Oladele? Czyżby teoria o skonstruowaniu przez nią robota, którym pokierujemy, była prawdziwa? Domysły pozostawiam Wam, chociaż przyznaję, że sam mam kilka teorii związanych z tym wszystkim…

 

Zobacz także

47 komentarzy