Overwatch ma ponad 40 milionów graczy

Debb665e 566f 49db 9597 b38ebf51981d

Najnowszy materiał wideo od Blizzarda ujawnia kilka informacji o Overwatch. Jedną z ważniejszych jest przekroczenie kolejnego kamienia milowego – najnowsze dziecko studia ma ponad 40 milionów graczy. Jeff Kaplan nie zdradził jednak, czy ma na myśli ilość sprzedanych kopii na blaszakach oraz konsolach, czy też aktywną bazę danych użytkowników/konkurencyjną liczbę graczy w obrębie miesiąca.

Niemniej 40 milionów graczy w tytule buy-to-play to tak czy siak bardzo dobry wynik, więc gratuluję! Zwłaszcza, że ten hero shooter nie jest już najmłodszy – jego premierę datujemy na 24 maja 2016 roku. Mimo to, wciąż znajduje nowych właścicieli.

Jeśli chodzi o kolejne doniesienia, to dotyczą one urodzinowego wydarzenia w Overwatch. Drugą rocznicę gry świętować będziemy od 22 maja. Otrzymamy masę nowych przedmiotów kosmetycznych, nową mapę, tryb, ale przede wszystkim (dla mnie) liczy się coś innego. W trakcie trwania eventu będzie można przetestować stare tryby oraz zdobyć poprzednie, sezonowe skórki.

Wychodzi na to, że Doomfist otrzyma kulturalne wdzianko, bazowane na komiksie, czyli Tuxedo Doomfist. „Suit up” liderze grupy Talon! Nowa mapa do trybu Deathmatch o nazwie Petra, zbudowana jest dookoła mega apteczki, którą znajdziemy na środku pola bitwy. Do tego mapy Petra oraz Chateau będą dostępne w grach rankingowych trybu free-for-all.

A co do legendarnych skórek – w Overwatch pojawi się osiem nowych wdzianek. Ach i przypominam o darmowym weekendzie z OW, który przypada na 25-29 maja.

Zobacz także

14 komentarzy