Overwatch wzbogacił się o 10 milionów nowych graczy mimo braku nowych postaci i trybów

Mei overwatch freeze counter

Po co komu aktualizacje, moi drodzy? Jest wiele gier sieciowych, które nie są aktywnie rozwijane, a i tak mają stabilną pulę oddanych graczy. Czasami nie potrzeba nowości, aby przyciągnąć nowe osoby. Najlepszym tego przykładem jest Overwatch!

Blizzard poinformował, że pula graczy Overwatch zwiększyła się o 10 milionów nowych osób, względem poprzednich lat. Wynik ten udało się osiągnąć w samym zeszłym roku. Oczywiście nie znamy ilości aktywnych graczy, ale niemniej 10 milionów nowych to 10 milionów nowych w statystykach Overwatch. Nikt oczywiście nie wspomina o roli darmowych weekend w osiągnięciu tego wyniku.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że w tym czasie Overwatch nie otrzymał żadnej, nowej postaci, ani chociażby trybu. Z tego powodu niektórzy nazywają go „martwą grą”. Jak na trupa, trzyma się całkiem nieźle, jak widać. Dzięki temu Overwatch przekroczył barierę 60 milionów zarejestrowanych graczy.

Ktoś z Was grywa jeszcze w Overwatch? Pytam z ciekawości, bowiem interesuje mnie kwestia szybkości wyszukiwania meczów, itd. Z tym tytułem Blizzarda faktycznie jest źle, jak niektórzy twierdzą, czy mimo ciszy w nowościach, graczy nie brakuje?

Zobacz także

12 komentarzy