Overwatch zapowiedział cross-play! Wspólne granie na różnych platformach!

Overwatch crossplay

Blizzard znienacka poinformował o czymś niezwykle interesującym – Overwatch otrzyma cross-play. Nie podano żadnych konkretnych terminów, ale zapewniono, że wszystko pojawi się „wkrótce”. Najpierw jednak cross-play Overwatch udostępniony zostanie w wersji beta.

Warto tutaj zaznaczyć, że cross-play nie oznacza cross-progression. To, że będziemy mogli grać z graczami z różnych platform nie oznacza, że nasze konto Overwatch również będzie „uniwersalne”. Nie będziemy mogli nim przeskakiwać po platformach, aby rozwijać jedno i to samo konto. Sama funkcja dostępna będzie dla: PC, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch.

Wszyscy gracze będą musieli stworzyć konta w serwisie Battle.net, które zostanie połączone z ich kontem w Overwatch (dotyczy to konsol).  Będzie to łącznik do cross-playu. W ramach za swój wysiłek otrzymacie jednak nagrodę. Każdy, kto zaloguje się do gry przed końcem 2021 roku otrzyma Golden Loot Box z łakociami w postaci przedmiotów kosmetycznych.

Cross-play nie będzie w pełni dostępny w Overwatch w grach rankingowych – PC-towcy znajdą się w osobnej puli graczy, a konsolowcy trafią do odrębnej. Wszystko z powodu różnic w balansie w tych wersjach gry. Co jednak ciekawe „aim-assist” będzie wyłączony, gdy w grupie znajdzie się jakiś gracz PC.

Cross-play będzie można wyłączyć. Gracze konsolowi mogą zdecydować, że preferują granie w obrębie własnej platformy. Warto tutaj zaznaczyć, że nie dotyczy to PC-towców. Oni bowiem są skazani na obowiązkowy cross-play w Overwatch. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Blizzard pochwalił się również nową technologią w Overwatch 2. Dodali do silnika tzw. stany środowiskowe. Dzięki stanom środowiskowym gra zaprezentuje się bardziej dynamicznie, a jednocześnie usprawni się praca artystów, umożliwiając im tworzenie kolorowych światów. To wszystko przekłada się na to, że mapy w Overwatch 2 będą wizualnie zmieniały się – nie będą uwiecznione w jednym momencie.

Zobacz także

9 komentarzy