Path of Exile 2 vs Diablo 4 - oficjalne wyniki

Path of exile horz

Nie będziemy was trzymać dłużej niepewności. 

Wielkim zwycięzcą pojedynku (chociaż trudno mówić o pojedynku, jeśli obie gry nie miały jeszcze swojej premiery) Diablo 4 kontra Path of Exile 2 zostało…

… Diablo 4. 

Obie produkcje w pewnym momencie szły łeb w łeb, ale na ostatniej prostej Diablo 4 odpaliło „czwarty” bieg i wygrało w tym wyścigu. 

To właśnie tytuł zaprezentowany na niedawnym BlizzConie zrobił na was większe wrażenie. I absolutnie nie mamy nic przeciwko. Hype towarzyszący zapowiedzi Diablo 4 był ogromny, a to co zaprezentował Blizzard – jak widać po wynikach ankiety – raczej usatysfakcjonowało społeczność graczy. Mroczny styl, niezła grafika, otwarty świat i elementy zapożyczone z gatunku MMO „kupiły” was. 

Path of Exile 2 zdobył 44% głosów. Ten tytuł również wywołał ekscytację, ale nie w takim stopniu jak Diablo 4. Trudno się dziwić. Path of Exile 2 nie jest pełnoprawną kontynuacją, tylko ewolucją Path of Exile. Posiada co prawda nową kampanię, nowe akty, nowe systemy, nowe modele postaci i nowe animacje, ale wciąż jest mocno związany z oryginałem. Przecież w PoE2 będziemy mogli grać swoją dotychczasową postacią.

Dlatego na obecną chwilę wygrywa Diablo 4. Jak będzie potem – zobaczymy. 

Dziękujemy za głosy i zapraszamy do ostatniej ankiety w tym roku. Za tydzień ruszamy już z wyborami Najlepszej gry MMORPG 2019!

Zobacz także

73 komentarzy