Path of Exile 2 wygląda nieziemsko dobrze. Diablo 4 może już nie wychodzić

2021 04 08 223439

W Blizzardzie ogłaszają chyba narodową firmową żałobę.

Diablo 4 wygląda przy Path of Exile 2 jak ubogi krewny. I to wcale nie jest hejterski przytyk, ale najprawdziwszy fakt. Grinding Gear Games pozamiatało dzisiejszym streamem i udowodniło – kolejny raz – kto jest Królem ARPG na świecie.

Teraz już rozumiemy, dlaczego Nowozelandczycy przez półtora roku trzymali nas w niepewności, nie publikując żadnych materiałów z gry. Pracowali, pracowali i jeszcze raz pracowali, ulepszając PoE 2 praktycznie pod każdym względem. 

To, co zobaczyliśmy w listopadzie 2019 (podczas ExileCon) wyglądało dobrze, ale nie rewolucyjnie. Tamtejszy Path of Exile 2 traktowaliśmy raczej jako upgrade gry, ale teraz PoE 2… wygląda jak zupełnie nowa produkcja. Jak next-gen? Jak next-level? Aż boję się tego słowa. 

Grafika weszła kilka poziomów wyżej, zaimplementowano nowe animacje, oświetlenie, odświeżono interfejs, wprowadzono nowy system dialogów, AUTO-PICKUP (???), dodano nowe typu broni (Spear, Crossbow)… i wiele więcej.

Po prostu obejrzyjcie…

Nowy trailer:

Nowy 20-minutowy gameplay (z Aktu 2):

Teraz pewnie chcielibyście wiedzieć, kiedy Path of Exile 2 ujrzy światło dzienne? Na pewno nie w tym roku (Grinding Gear Games potwierdziło to na streamie).

***

Pamiętajcie, że nasze postacie będziemy mogli przenieść do Path of Exile 2 i kontynuować przygodę w nowej 7-Aktowej kampanii. Ponadto w PoE 2 znajdziemy cały content i  wszystkie najważniejsze elementy z oryginału. Dostaniemy więc nową wersję, ale napakowaną dotychczasową zawartością. 

Zobacz także

75 komentarzy