Path of Exile 2 zmieni system “cofania” skill pointów

Dodany przez guru 15 dni temu
27 5182
Path of Exile 2 zmieni system “cofania” skill pointów

Dla niezorientowanych:

Path of Exile posiada jeden z najbardziej hardkorowych systemów “respec” w gatunku ARPG. Żeby cofnąć Skill Pointy, czy będąc dokładnym, Passive Skill Pointy (na tym gigantycznym Drzewku Umiejętności) potrzeba albo farmić Orb of Regrets, albo kupić je od NPC za inną walutę (co też wymaga farmienia), albo przejść Kampanię (choć wtedy dostajemy tylko 20 “refundów”) lub po prostu czekać do zakończenia ligi (kiedy całe Drzewko otrzymuje automatycznego reseta).

Kompletna zmiana buildu w PoE po wkroczeniu do end-game jest więc bardzo kosztowna (niejednokrotnie trzeba cofnąć ~80 ze 100/120 skill pointów), więc o wiele bardziej opłaca się zrobić nową postać niż bawić się w takie rzeczy.

No cóż, w Path of Exile 2 nastąpi kolosalna zmiana w tym systemie.

Podczas wczorajszego wywiadu, szef Path of Exile 2 zdradził, że system refundów w sequelu będzie oparty na Złocie (Goldzie) – nowej walucie, która będzie również wykorzystywana jako danina do kupna/sprzedaży w Domu Aukcyjnym (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Cofniecie SP będzie jednak rosło wraz ze wzrostem poziomów, więc na low-lvl zapłacimy mniej, a na high-lvl dużo więcej. Tak czy siak będzie to duża zmiana w rozgrywce, która pozwoli o wiele łatwiej i szybciej wprowadzać korekty do Drzewka lub całkowicie zmieniać buildy.

Ciekawe też, czy to samo będzie dotyczyć Atlas Passive Tree i Ascendancy? Pewnie tak. 

(fragment o Respecu - od 1:45:25)


27 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube