Path of Exile nie przestraszyło się Diablo 3. Nowy rekord graczy online!

Poe

No i mamy zwycięzcę wczorajszego pojedynku PoE vs D3. Zgodnie z oczekiwaniami jest to Path of Exile, które zanotowało kosmiczny wynik, jeśli chodzi o równocześnie zalogowanych graczy. 

Na Steamie - w szczytowym momencie - bawiło się tam 132,500 osób (nowy rekord - o prawie 10k lepszy od poprzedniego), ale w sumie – licząc zwykłego Lauchera oraz resztę platform – było to aż 237,160 osób. 

Path of Exile wraca więc na szczyt, bijąc przy okazji rekord Wolcena (127k osób online). 

Today's launch of Path of Exile: Delirium saw record player numbers - a peak of 237,160 simultaneous players so far in the first hour. While we're extremely pleased at the amazing turnout for launch, there are some server issues we'd like to talk about.

W związku z tak wielką liczbą graczy pojawiły się pewne problemy z serwerami (głównie tymi amerykańskimi), ale szybko zostały załatwione. Obecnie wszystko działa już normalnie. 


Można więc powiedzieć, że równoczesna premiera nowego sezonu Diablo 3 nie zaszkodziła, a wręcz pomogła PoE. Fani hack’n’slashów musieli wybierać pomiędzy „diabełkiem” a Exile. Biorąc pod uwagę nowości, content, ale także bardzo uczciwy model płatności, wybór był oczywisty. Path of Exile ma swoje wady (wysoki próg wejścia, taka sobie grafika) , ale w porównaniu do D3 i tak stoi pięć półek wyżej. 

Strach pomyśleć, co będzie się działo podczas premiery Path of Exile 2, która nastąpi w przyszłym roku. Oczywiście jeśli koronawirus trochę „odpuści”. 

Zobacz także

19 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss

Kalendarz