Path of Exile pokazało, kto tu rządzi. Nowy dodatek (Blight) zapowiada się fantastycznie!

2019 08 20 233406

Grinding Gear Games kolejny raz udowodniło, że ich produkt to niekwestionowany Król gier ARPG na rynku. Diablo 3 może się schować ze swoimi ostatnimi „nowościami”. 

Przed wami „Blight” - najnowszy dodatek i liga do Path of Exile, który znowu przyciągnie was na długie godziny.

Motywem przewodnim tego rozszerzenia będą… mapy. Mapy? Jak to mapy. Już wyjaśniamy. Na mapkach będziemy dropić inne mapki (tzw. Blighted Map), które przeniosą nas do specjalnych lokacji, gdzie będziemy musieli „powstrzymać rozprzestrzenianie się zarazy kontrolującej umysł”. 

W jaki sposób? No i tutaj dochodzimy do najciekawszego elementu. W Path of Exile zobaczymy (po raz pierwszy w historii) elementy tower-defense. Po prostu będziemy „budować” i ulepszać wieżyczki, aby kolejne fale potworków nie przedostały się przez zasieki. 

W Path of Exile: Blight pojawi się możliwość dodatkowego echantowania naszej biżuterii. Nie zabraknie również nowych przedmiotów, gemów i kart (w liczbie 16, 16 i 18). 

Zainteresuje was również informacja o totalnym reworku subklasy Nekromanty. Grinding Gear Games postanowiło przebudować moją ulubioną postać jedną z najciekawszych postaci w PoE. Zmienią się jej umiejętności, miniony dostaną sporego buffa (do szybkości, ale nie tylko), a poza tym otrzymamy całą gammę nowych skillów. W tym nowego golema, który będzie pełnił funkcję buffera. 

W grze zadebiutują także dwa nowe archetypy (Poison Assassin, Mine Saboteur). 

Path of Exile: Blight ukaże się 6 września na PC i 9 września na konsolach. Standardowo liga potrwa około trzech miesięcy. Przed Bożym Narodzeniem otrzymamy kolejną ligę/rozszerzenie. 

Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ. 

Zobacz także

70 komentarzy