Path of Exile pozamiatało. W nowym dodatku będziemy walczyć z 10. bosssami równocześnie!

Dodany przez guru ponad 3 lata temu
22 12068
Path of Exile pozamiatało. W nowym dodatku będziemy walczyć z 10. bosssami równocześnie!

–  Mamo, już nie musisz sprzątać.

–  Path of Exile pozamiatało!

Oglądany przez prawie 17 tys. widzów stream miał być wielkim wydarzeniem dla Path of Exile… i dokładnie taki był. Grinding Gear Games zaprezentował dodatek “Echoes of the Atlas”, który powala ilością nowości, zmian oraz ogólnych usprawnień rozgrywki.

To bez wątpienia największe i najbardziej rewolucyjne rozszerzenie do PoE od kilku lat.

Nowozelandczycy obiecywali “nową erę end-game”, ale nie spodziewaliśmy się, że potraktują to tak dosłownie. W “Echoes of the Atlas” spotkamy nowego finałowego bossa – The Maven, jednak dotarcie do niego, przeprasza, do niej (to ona) będzie nie lada wyzwaniem i tylko nielicznym się to uda.

Pierwszy przedsmak zobaczymy już przy starciach z mapowymi bossami. Potem otrzymamy “zaproszenie” do jej areny, gdzie najpierw zmierzymy się z jednym bossem, potem z trzema, czterama, pięcioma, sześcioma, siedmioma, ośmioma, dziewięcioma i w końcu z dziesięcioma bossami RÓWNOCZEŚNIE.

Mała arena, jeden gracz, nawet dziesięć bossów. Już współczujemy graczom z Hardcore League. 

Gdy jakimś cudem uda nam się przejść tę próbę, staniemy do walki z wielką The Maven. Samo GGG przyznaje, że będzie to najtrudniejsze wyzwanie w historii PoE i tylko najlepszym graczom uda się wyjść z batalii zwycięsko.

Drugą ważną nowością będzie rework Atlas, czyli “mapy z mapami”. Każdy region otrzyma własne Passive Tree, dzięki czemu będziemy mogli odblokowywać umiejętności i zgarniać dodatkowe bonusy z czyszczenia mapek. Pojawią się również nowe Watchsone’y oraz nowy typ orbów – The Maven's Orb, który pozwoli modyfikować przedmioty na jeszcze więcej sposobów.

Grinding Gear Games przygotowało także 11 nowych mapek. Nie byle jakich mapek. Designerzy PoE wyciągnęli maksimum z silnika gry i stworzyli lokacje z ogromną ilością detali.

***

Równie ekscytująco zapowiada się nowa liga – Ritual League. Na mapkach będziemy spotkać specjalne ołtarze. Po zabiciu potworków i aktywacji, pojawiają się kolejne mobki, aczkolwiek znacznie trudniejsze i wzbogacone o dodatkowe moce.

Jeśli uda nam się je pokonać, zostaniemy nagrodzeni “Trybutami”, które będziemy mogli zamienić na losowe przedmioty z Ołtarza.

GGG przyznaje, że może się tam znaleźć wszystko. Od totalnych śmieci, po Exalty, Headhuntery, a nawet Mirrory. Im więcej trybutów, im trudniejszy content, tym szansa na zgarnięcie lepszego przedmiotu będzie rosnąć.

Co jeszcze?

  • Przebudowa trzech subklas: Elementalist, Deadeye, Inquisitor
  • Buff i balans ponad 40 umiejętności!
  • Nowe skille!
  • Nowe unikatowe przedmioty
  • Harvest i Heist wchodzą do podstawki
  • Nowy Supporter Pack

Path of Exile: Echoes of the Atlas oraz Ritual League startują już za tydzień, 15 stycznia!

Więcej TUTAJ.


22 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube