Permabany dla „eliminatorów gejów” w Fallout 76

Geje

Sprawa wygląda poważnie, ale czy naprawdę taka jest? Sami za chwilę ocenicie. 

Do Bethesdy trafiło ostatnie nagranie (poniżej) pokazujące grupkę „dobrze bawiących się” osób, która przemierzała świat Fallout 76, zaczepiała innych graczy i  w mniej lub bardziej wybredny sposób wyzywała lub wygłaszała swoje opinie na temat mniejszości seksualnej. 

Padały tam takie stwierdzenia jak: „eliminatorzy gejów", "czyszczenie bezdroży z ciot", "przyszliśmy tutaj, żeby wyeliminować gejów" czy "wiecie, co w przeszłości robiliśmy z takimi jak wy - zabijaliśmy ich". 

Według nas były to (ostre) żarty podyktowane dobrą atmosferą (i doprawione wysokoprocentowym trunkiem), no bo kto z nas – dla funu – nie poznęcał się troszeczkę na jakimś graczem w grze MMORPG lub grze survival. Tak też pisał jeden z „agresorów”: - „To była tylko wieczorna zabawa. Nie mam nic do gejów”.

Bethesda potraktowała jednak sprawę niezwykle poważnie. Najpierw ukarała całą grupkę na kilka dni, a potem zaostrzyła karę do permabana. „Eliminatorzy gejów” zostali więc usunięci z gry. Na zawsze. Nie będą już nikogo zaczepiać i obrażać. 

„Nie będziemy tolerować takiego zachowania przez żadnego z naszych graczy”.

No i kto ma tutaj (większą) rację? 

Zobacz także

127 komentarzy