Phantasy Star Online 2 zgromadziło 9 000 000 graczy i zarobiło 900 000 000 dolarów!

Snapshot 08.47 2019.10.07 18.52.06

SEGA pochwaliła się wynikami finansowymi z których wynika, że za ostatni kwartał firma zgarnęła około 540 milionów dolarów (w sektorze rozrywki było to 430 milionów dolarów). Prawie najwięcej przychodu wygenerowało Phantasy Star Online 2: New Genesis, które niedawno wystartowało. Darmowa kontynuacja Phantasy Star Online 2 okazała się niezwykle popularna i mimo braku zawartości, przyciągnęła do siebie graczy oraz ich portfele.

Dzięki Phantasy Star Online 2: New Genesis, cała seria w ciągu swojego istnienia zarobiła około 900 milionów dolarów łącznie, licząc od 2012 roku, a do tego najnowsza odsłona ustanowiła rekord, jeśli chodzi o liczbę aktywnych graczy w ciągu miesiąca. Niestety, nie podano dokładnie ile to było, więc ciężko jest się odnieść.

Pochwalono się za to liczbą zarejestrowanych graczy, która wyniosła dla Phantasy Star Online 2 i New Genesis 9 milionów osób. Przy czym 6 i pół miliona pochodzi z samej Japonii. Nie ma się jednak czemu tutaj dziwić, bowiem Phantasy Star Online 2 dopiero od niedawna dostępne jest u nas, a przez lata było ekskluzywnym MMORPG-iem dla Japonii. Do tego trzeba dodać, że w ramach Phantasy Star Online 2 i New Genesis, konto jest współdzielone.

Co jednak okazało się najbardziej dochodowym tytułem SEGI? Project Sekai: Colorful Stage! feat. Hatsune Miku, czyli gra rytmiczna z wirtualnymi wokalistami, która dostępna jest tylko i wyłącznie w Japonii.

Szczegóły znajdziecie tutaj.

Zobacz także

6 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Co sądzicie o Elyon?

Wyniki

Obrazek dnia

Dom

Kalendarz