Płatna gra z abonamentem czy darmowa gra z Pay2Win?

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
6 5586
Płatna gra z abonamentem czy darmowa gra z Pay2Win?

Wyobraźcie sobie darmową grę MMORPG (Free-To-Play) z darmowymi aktualizacjami i darmowymi dodatkami, która posiada jednak Item Shop oraz Pay-To-Win, czyli przedmioty (za dolary/euro) dające realną przewagę nad innymi osobami.

A teraz wyobraźcie sobie płatną grę MMORPG (Pay-To-Play) z płatnymi dodatkami oraz miesięcznym abonamentem, ale pozbawioną Item Shopu oraz Pay-To-Win.

Do której z tych gier jest wam bliżej?

Niespodzianki nie było. Aż 78% ankietowanych wolałaby się bawić w płatną produkcję, bo tutaj przynajmniej wiemy, na czym stoimy.

Płacimy za egzemplarz 100-200 zł, płacimy za abonament 50 zł m/c, płacimy za dodatki (150 zł zazwyczaj raz do roku), ale w zamian otrzymujemy produkt wolny od mikrotransakcji oraz wszelakiego Pay2Win, gdzie wszyscy mają równe szanse od początku do końca. Jest to cholernie ważne w end-game PvE czy walkach PvP.

Tylko 22% użytkowników zdecydowałoby się bawić w grę Free2Play z Pay2Win. Co z tego, że sama produkcja, jak i jej zawartość jest dostępna za darmo, jeśli o mocy danej postaci nie decyduje tutaj skill gracza, tylko głębokość kieszeni.

A wiemy z autopsji, że koszty w grach P2W  idą czasami w tysiące złotych (patrz dawny Runes of Magic). Za taką kasę można by się bawić w tytułach Pay-To-Play przez długie lata - i to uczciwie. 


Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety!


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube