PlayerUnknown's Battlegrounds znowu lepszy od World of Warcraft

Wowpoko

Dotarł do nas nowy raport od firmy Superdata, który skupia się na 10 najlepiej sprzedających zarabiających gier online na świecie (we wrześniu). Jest kilka niespodzianek w porównaniu do poprzedniego rankingu.

O tym, że PlayerUnknown’s Battlegrounds (nomen omen najpopularniejsza gra w historii Steama) zarabia więcej od World of Tanks, Overwatch, CrossFire czy nawet Króla MMORPG – World of Warcraft, nikogo już chyba nie dziwi. To pewnym zaskoczeniem jest fakt, że nawet PUBG nie zdołał pokonać… Dungeon Fighter Online, które wylądowało na najniższym stopniu podium. Na czele rankingu oczywiście League of Legends, a za nim chiński „hicior” Fantasy Westward Journey Online II.

Widzicie? PUBG jest silne, ale nie tak silne, żeby przeskoczyć pikselowego MMORPG (MMORPG > Battle Royale). Ale to oczywiście tylko pozory, bo Dungeon Fighter Online to prawdziwy potwór, który na początku tego roku świętował... 500-milionów zarejestrowanych graczy. Nawet taki RuneScape, ze swoją renomą i kilkunastoletnią historią posiada połowę tej liczby graczy. 

Na konsolowej liście rządzi i dzieli Destiny 2. Tak pewnie pozostanie jeszcze przez jakiś czas. Z kolei mobilny ranking jest dla nas całkowicie obcy. Poza kilkoma tytułami reszta pozycji nie dotarła jeszcze do Europy. Trudno więc mówić o jakiś konkretach. 

Zobaczymy, co będzie za miesiąc. 

Zobacz także

21 komentarzy