Po 10 latach gracze rozwiązali kolejny sekret Tibii…

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
3 16766
Po 10 latach gracze rozwiązali kolejny sekret Tibii…

Nie, nie chodzi o sekret towarzyszący Banuta Door na 999 lvl (jeszcze).

Chodzi o sekretny achievement “Unlikely Pathfinder”, który istniał w Tibii od dziesięciu lat, a tak naprawdę od jedenastu lat (został dodany 30 czerwca 2010 roku podczas Summer Update). Przez ten czas nikomu z tysięcy Tibijczyków nie udało się rozwiązać zagadki i zdobyć osiągnięcia…

Aż do wczoraj, kiedy tibijskie media obiegła wiadomość o graczu, a potem graczach, którzy jakimś cudem zdołali odblokować “Unlikely Pathfinder”.

I teraz najlepsze: gracze myśleli początkowo, że “Unlikely Pathfinder” był zabugowany, a niedawny update w Tibii naprawił błąd i pozwolił wreszcie zdobyć ten achievement.

Prawda jest jednak inna. Jak napisał jeden z Community Managerów gry był to efekt uboczny aktualizacji…

Jest to niezamierzony efekt uboczny zmiany polegającej na tym, że osiągnięcie „Unlikely Pathfinder” stało się powszechnie dostępne. Sprawdziliśmy, czy ta zmiana ma inne niepożądane konsekwencje, a tak nie jest. Ponieważ wielu graczy już zdobyło to osiągnięcie, postanowiliśmy zostawić to tak, jak jest.

… co oznacza ni mniej, ni więcej, że rozwiązanie zagadki było zupełnie inne niż zastosowana obecnie metoda. CipSoft postanowił jednak nie interweniować i zostawić sprawy takimi, jakimi są.

Może to i lepiej, bo na rozwiązanie czekalibyśmy pewnie kolejne 10 lat.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube