Pokemon GO nigdy nie miało się lepiej – najlepszy rok od premiery gry

 2893563

Raz na jakiś czas pod newsami o Pokemon GO widuję komentarze z pytaniem, czy ktoś w ogóle jeszcze gra w Pokemon GO. Odpowiadam – tak, ja. Co prawda to nie dzięki mnie Niantic zarabia tak dużo pieniędzy i to nie moją zasługą jest najlepszy rok w historii Pokemon GO, niemniej jakąś tam cegiełkę dołożyłem. Może nie pokrytą złotem, bo jestem cebulą, ale jednak!

Do rzeczy. Wydawać by się mogło, że najlepszy okres Pokemon GO to były pierwsze miesiące od premiery gry. Mogło tak być pod względem ilości aktywnych graczy, ale Niantic podaje, że jeśli chodzi o zarobki, to rok 2020 jest najlepszym w historii gry. Sensor Tower podaje, że firma zarobiła w 2020 roku ponad miliard dolarów. Dla porównania, w 2016 roku udało im się zarobić 832 miliony dolarów.

Jak się okazuje, okres pandemii wpłynął pozytywnie na Pokemon GO. Niantic wprowadziło odpowiednie zmiany do gry, dzięki którym łatwiej i przyjemniej można grać bez wychodzenia (co w zasadzie kłóci się z filozofią tego tytułu…). Najwidoczniej przynosi to efekty.

Co ciekawe, Pokemon GO nie jest aktualnie najpopularniejszą, czy najlepiej zarabiającą grą mobilną. Dzieło Niantic wyprzedza PUBG Mobile oraz Honor of Kings.

Zobacz także

6 komentarzy