Polacy kochali tę grę. 15 lat kultowych Plemion

Dodany przez guru ponad 5 lat temu
3 4277
Polacy kochali tę grę. 15 lat kultowych Plemion

Po prostu musimy wspomnieć o 15. urodzinach Plemion (Tribal Wars). I to wcale nie dlatego, że jest to jeden z najstarszych i najpopularniejszych via www na świecie, ale dlatego, że Plemiona odcisnęły ogromny ślad w polskim internecie. 

Jeśli urodziliście się pod koniec lat 80-tych lub na początku lat 90-tych, a wasze nastoletnie czasy przypadały na lata 2003-2010, to na pewno spotkaliście się z tą produkcją. W Plemiona grał wtedy praktycznie każdy użytkownik polskiego internetu. Doskonale pamiętam tamte czasy. Ja, mój brat i wszyscy moi kumple z osiedla grali w Plemiona i żywo emocjonowali się kondycją swojej osady. Niektórzy z nich zarywali nawet nocki, żeby atakować sąsiadów na mapie. Ehh, piękne czasy,  które już chyba nie wrócą. Tak jak z Tibią.  

"Nieco ponad 15 lat temu trójka przyjaciół wpadła na pomysł stworzenia gry, w którą będą mogli bawić się razem. W kolejnych latach wciąż więcej i więcej osób dołączało do gry tworząc jej historię. Teraz, po kilkunastu latach, pomysł ten wciąż ma się dobrze, a jego konsekwencją było powstanie firmy InnoGames zatrudniającej ponad 400 osób. Motorem napędzającym cały projekt, od jego początków aż po dzień dzisiejszy, była pasja. Ale to byłoby za mało: nie udałoby się odnieść takiego sukcesu gdyby nie Wy! Miliony oddanych fanów, którzy pokochali tę grę i do dziś w nią grają. Dziękujemy każdemu z Was za Wasze oddanie, zaufanie i wsparcie!" 

No właśnie, „miliony fanów”. Według ostatnich raportów, to właśnie Polska była najliczniejszą grupą w Plemionach. Aż 7,2 mln kont pochodziło z naszego kraju, aczkolwiek na pewno było w tym sporo multikont (sam miałem kilka accountów). 

Tak czy siak, Wszystkiego Najlepszego!

W Plemiona 1 zagracie TUTAJ, a w Plemiona 2 TUTAJ.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube