Polacy niechętnie grają w MMORPG na konsolach

Ps4

Polscy gracze MMORPG to bardzo konserwatywna grupa, która wyznaje tak naprawdę tylko jedną platformę – PC.

Jeśli bawić się w Massively Multiplayer Online, to wyłącznie na komputerach osobistych. Każda inna wersja jest przez nich deprecjonowana i uznawana za gorszą.

Tak jest z urządzeniami mobilnymi i prawdopodobnie również z konsolami. Potwierdzają to wyniki ankiety. 

Aż 71% naszych ankietowanych przyznało się, że nigdy w życiu nie grało w grę MMORPG na konsoli. I nie ważne, czy chodzi o nową (PlayStation 5, XBOX Series X) czy starą generację konsol (PlayStation 4, XBOX One, Nintendo Switch, PlayStation 3, XBOX 360 itd.).

Pytanie - zwracamy się do tych 71% - czy nie mieliście takiej okazji (nie każdy “gracz” posiada w domu konsolę), czy jednak nie chcieliście?

Inna sprawa, że liczba (fajnych) tytułów MMORPG na konsole nie jest wcale taka duża. Tak naprawdę tylko kilka produkcji nadaje się zabawy: Final Fantasy XIV, Elder Scrolls Online, Neverwinter, DC Universe Online, Black Desert, no i może Bless Unleashed.

Kolejną bolączką konsolowych wersji jest sterowanie. Co innego prowadzić postać przy pomocy myszki i klawiatury, a co innego przy pomocy pada, który nie zawsze jest najwygodniejszym sprzętem. Szczególnie w grach MMORPG, które wymagają ogarniania wielu klawiszów równocześnie.


Dziękujemy za głosy i zapraszamy do nowej ankiety.

Zobacz także

16 komentarzy