Polacy osiągnęli 2000 level w Tibii. Jako pierwsze osoby w grze!

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
13 50353
Polacy osiągnęli 2000 level w Tibii. Jako pierwsze osoby w grze!

Historia właśnie się dokonała.

22 grudnia 2021 roku o godzinie 19:57, na oczach 13 tysięcy osób (w tamtej chwili Tibia miała więcej widzów na Twitchu niż Path of Exile, ESO oraz Diablo 3), “Bobeek” i “Goraca” osiągnęli – jako pierwsi gracze w Tibii – 2000 poziom doświadczenia.

Gratulacje!

Niestety, CipSoft znowu się nie popisał. Tak ważna chwila w historii gry i firmy, nie została w żaden sposób uświetniona przez niemieckich prezentów. Ani “Bobeek”, ani “Goraca” nie otrzymali żadnego tytułu czy prezentu od twórców Tibii.

Tyle dobrego, że tibijska społeczność stanęła na wysokości zadania. Setki osób (ubrane w narodowe barwy) zgromadziły się w Thais (stolicy gry), aby uczcić ten niesamowity moment.

Poleciał nawet hymn – ten polski (“Jeszcze Polska nie zginęła…”), i ten tibijski (“Poranek ósma rano, nie mogę spać…”).

Kim są nasi bohaterowie?

“Bobeek” to tak naprawdę Robert, a “Goraca” to tak naprawdę Pamela. 25+ latkowie z województwa śląskiego. Małżeństwo w grze (Tibia posiada system ślubów), partnerstwo w realu, które od pięciu lat – po dwie, trzy, czasami cztery,  godzin dziennie – wspólnie spędza czas na expieniu i ciągłym podnoszeniu swojego poziomu doświadczenia.

“Bobeek” i “Goraca” nie są nolajferami, ale ich regularność i efektywność grania jest tak wysoka, że żaden z topowych Brazylijczyków, Wenezuelczyków, Meksykanów nie był i jeszcze przez długi czas nie będzie w stanie ich dogonić.

Co dalej?

Obydwoje mają zamiar kontynuować przygodę z Tibią. Być może z mniejszą częstotliwością niż wcześniej, ale nikt z nich nie myśli na razie o przerwie od gry lub sprzedaży postaci (choć to drugie zależałoby pewnie od kwoty, którą “ktoś” mógłby zaoferować).

Czekamy więc na 2100 level, potem 2500 level, a następnie na 3000 level... No co? 2000 level też wydawał się czymś kosmicznym i niemożliwym do osiągnięcia, a jednak się udało. 


13 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube