Polacy uratowali Tibię. Odkryli buga, który mógł zniszczyć grę

Dodany przez guru około 2 miesiące temu
13 29294
Polacy uratowali Tibię. Odkryli buga, który mógł zniszczyć grę

Górnolotny tytuł newsa, ale całkowicie zgodny z rzeczywistością. Polacy wyświadczyli CipSoftowi wielką przysługę i uratowali Tibię od nieodwracalnych zniszczeń.

Wszystko dzięki naszym wytrwałym Rookstayerom, “Oo Jedynak Oo” oraz “Anaboliczny Rookslayer”, którzy odkryli buga, plus “Dark Gladir”, który rozdmuchał temat na Reddicie i poinformował o wszystkim twórców gry.

Ale od początku…

Rookgard to kultowa lokacja startowa Tibii (w 2014 roku pojawiła się druga wyspa nowicjuszy - Dawnport), od której każdy Tibijczyk rozpoczyna swoją przygodę z tym tytułem. Rookgard/Dawnport to niewielkie wysepki z najsłabszymi potworkami oraz przedmiotami pełniące rolę wprowadzenia/tutoriala do rozgrywki. 

Zazwyczaj jest to przygoda trwająca od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Po osiągnięciu 8 lvl rozmawiamy z NPC, wybieramy profesję i przenosimy się do mainland, czyli pełnoprawnego świata Tibii.

Jeśli już raz wkroczycie na maina, to nie ma możliwości powrotu na Rookgaard/Dawnport. Poza jednym wyjątkiem: jeśli zginiecie na mainie odpowiednią ilość razy i spadniecie z 6 lvl na 5 lvl – wtedy wasza postać odradzi się w Rooku, ale…

… bez przedmiotów zdobytych na Mainlandzie i z wyzerowanymi skillami. “Owe zdarzenie można nazwać efektem nowo założonej postaci".

A teraz wyobraźcie sobie, że istnieje bug/exploit pozwalający przenosić przedmioty z mainlandu do Rookgaardu/Downportu. Wtedy byle gamer z Rooka mógłby latać z potężnymi mieczami, siekierkami, różdżkami lub butami i zabijać tamtejsze potworki dosłownie na jednego hita. Nie wspominając o innych konsekwencjach. 

Właśnie taki krytyczny błąd odkryli nasi rodacy. Wykonanie pewnych czynności – w chronologicznym porządku – umożliwiało przeniesienie postaci z Maina do Rooka z całym dobytkiem.

A tu macie dowód:

(Parder Fur to przedmiot wypadający z Pardera – wysokolevelowego potworka z nowej mainlandowej lokacji dodanej podczas Letniej Aktualizacji 2022)

Polacy okazali się jednak bardzo uczciwi. “Dark Gladir” (nomen omen TOP2 na świecie wśród Rookstayerów) przekazał wszystkie informacje CipSoftowi, a Ci podobno załatwili problem we wczorajszym (10 sierpnia) maintenance. 

Brawo Panowie!


13 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube