"Polak oszukiwał, to ja jestem najlepszy". Po 16 latach wbił 200 lvl na lokacji startowej Tibii

2021 06 23 164945

Wielkie gratulacje dla “Dark Gladir” z serwera Peloria – drugiego gracza w historii Tibii, który osiągnął 200 level na Rookgaadzie.

Rookgaard to lokacja startowa, której nie można w żaden sposób ominąć. Każda osoba wkraczająca do świata Tibii, musi przejść przez ten etap. Zazwyczaj jest to przygoda trwająca od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Po osiągnięciu 8 lvl rozmawiamy z NPC, wybieramy profesję i przenosimy się do main’a, czyli pełnoprawnego świata Tibii.

Pozostając na Rookgaardzie i stając się tzw. “Rookstayerem”, skazujemy swoją postać na “bezklasowość”. Ponadto nie mamy dostępu do lepszych przedmiotów i potworków. Zostaje nam bicie Pająków, Wilków, Węży i Minotaurów – czyli najsłabszych mobków, które dają kilka, kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt punktów doświadczenia.

Z kolei na 200 lvl pwymagane jest 129 milionów expa, więc sami widzicie, ile potrzeba samozaparcia i czasu, aby zdobyć taki poziom.

Postać “Dark Gladir” została stworzona w 2005 roku, więc właściciel konta poświęcił szesnaście lat, aby dokonać tej rzeczy. 

Gameplay z expienia

Mimo że “Dark Gladir” jest drugą osobą, której udało się osiągnąć 200 lvl na Rookgaadzie, to sam bohater uznaje się za moralnego zwycięzcę tego wyścigu.

A to dlatego, że “Dark Gladir” od dawna poddaje w wątpliwość osiągnięcie Polaka (“Leaver” – 242 lvl), który jego zdaniem przez bardzo długi czas korzystał z pomocy bota i dlatego nie powinien być zaliczany do rankingu.

Cytat: "Leaver to boter (wszyscy to wiedzą), którego jedynym osiągnięciem jest to, że nigdy nie został złapany". 

Nie znamy prawdy, ale wiemy, że nasz rodak nigdy nie został zbanowany (ani w żaden sposób naznaczony przez CipSoft), więc póki co nie mamy powodu deprecjonować jego TOP1. Liczą się fakty. 

Zobacz także

14 komentarzy