Połowa graczy Lost Ark to boty - właśnie zostali zbanowani

Dodany przez guru 9 miesięcy temu
15 6529
Połowa graczy Lost Ark to boty - właśnie zostali zbanowani

Do tej pory trudno było oszacować dokładną liczbę botów w Lost Ark Online. Niektórzy twierdzili, że jest to 30% całkowitej populacji gry, ale pojawiały się także głosy, że może to być nawet 50% wszystkich użytkowników. 

Niestety sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Dzięki obiecanemu banhammerowi – który właśnie uderzył w serwery – dowiedzieliśmy się, że połowa graczy Lost Ark była botami.

Połowa!!!

Tylko przez ostatnie dni, liczba graczy online Lost Ark Online skurczyła się z 560 tysięcy (wynik z piątku) do 279 tysięcy (wynik z wczoraj). Ale gdy policzymy cały ostatni tydzień, to ten spadek jest jeszcze bardziej imponujący: wyniósł prawie pół miliona, czyli 67% w dół (14 czerwca mieliśmy 868,000 ludzi online).  

Steamcharts

Ale czy naprawdę mamy powody do zadowolenia? Niekoniecznie.

Mimo że  informacja o banhammerze sama w sobie jest pozytywna, to dotychczasowa historia Lost Ark Online nauczyła nas pokory.

Amazon Games już dwukrotnie organizował podobne banhammery, które – owszem – pomagały, ale na bardzo krótką chwilę. Po kilku dniach armia botów uderzała ze zdwojoną siłą, kolejny raz niszcząc rozgrywkę i ekonomię serwerów.

Oby tym razem było inaczej, chociaż na waszym miejscu nie byłbym takim optymistą.


15 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube