Pomijając problemy z serwerami – jak tam wasze wrażenia z Diablo 4?

Dodany przez guru 12 miesięcy temu
126 10170
Pomijając problemy z serwerami – jak tam wasze wrażenia z Diablo 4?

Stało się. Od wczorajszego popołudnia wiele większość osób może się bawić w Diablo 4 w ramach (Early Access) Open Bety.

Niestety Blizzard (znowu) nie stanął na wysokości zadania i (znowu) źle obliczył liczbę zainteresowanych. Efekt? Niemalejące kolejki, wywalanie z serwerów, błędy z uwierzytelnianiem, oraz usuwanie istniejących postaci.

Nie mówiąc o innych problemach z optymalizacją, zbyt dużym zużywaniem pamięci RAM czy GPU oraz krytycznymi bugami niszczącymi rozgrywkę typu “nieskończony loot z potworków” (dowód TUTAJ).

Pomijając jednak wszystkie techniczne “niedogodności” i cały ten hejt, który wylał się i wciąż wylewa się na Blizzard Entertainment…

Jakie są wasze pierwsze wrażenia z Diablo 4?

Czy gra jest lepsza niż się spodziewaliście? Czy mamy do czynienia ze średniakiem? A może Diablo 4 to niewypał?

Z tego, co czytamy na forach, Reddit i innych mediach społecznościowych oceny Diablo 4 są skrajnie różne. Jedni są bardzo zadowoleni, inni bardzo rozczarowani. 

Z pozytywów: ludzie chwalą mroczny klimat, mroczne środowisko, soundtrack, głosy otoczenia, story-telling, kreator postaci oraz wolniejszą, aczkolwiek bardziej taktyczną walkę (chociaż wolniejszą walkę równie dobrze można wrzucić do minusów).

Z negatywów: ludzie narzekają na (nierobiącą aż tak dużego wrażenia) grafikę, takie sobie interfejs, małe drzewko umiejętności, brak głębi w rozwoju postaci, brak istotnych funkcji QoL, małą gęstość mobów, dynamiczne skalowanie, pasek umiejętnosci oraz brak jakichś innowacji.

No właśnie, największą “obelgą” w stronę D4 jest to, że ludzie nazywają grę “Diablo 3 w mroczniejszym stylu” i że Diablo 4 tak naprawdę nie wprowadza żadnej rewolucji do gatunku hack’n’slash. A przecież po Diablo 4, po Blizzardzie, po latach prac, spodziewalibyśmy się, że D4 będzie next-genem i że wyznaczy nowe trendy. Na razie tego nie widać, ale być może po odblokowaniu mid czy end-game zobaczymy prawdziwe, głębsze oblicze czwartej części “diabełka”.

***

Early Access Open Beta potrwa do 20 marca. Potem czeka nas kilka dni wolnego, aby 24 marca (najbliższy piątek) rozpocząć prawdziwą darmową Open Betę.


126 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube