Pomimo Pay2Win Black Desert zanotowało "masowy wzrost" graczy. Podobno...

Tlumy

I komu tutaj wierzyć? Społeczności Black Desert Online, która dała jasny sygnał, że opuszcza lub zamierza opuścić grę ze względu na P2W? Czy może jednak Kakao Games, które w notkach prasowych przesłanych do portali, chwali się ogromnym sukcesem ("massive surge") wersji Remastered? 

Według Kakao Games od premiery Remastered zanotowano 104-procentowy wzrost powracających graczy oraz 24-procentowy wzrost nowych graczy. 

Problem w tym, że tego kompletnie nie widać na wykresach. Według strony STEAMDB.com, która monitoruje statystyki na Steamie, rzeczywiście nastąpił wzrost liczby aktywnych graczy, ale nie w takich rozmiarach, o jakim przekonuje nas Kakao Games. 

Przed wersję Remastered w Black Desert bawiło się ok. 12 tys. graczy. Po wersji Remastered liczba wzrosła do 14-15 tys. graczy. To bardzo niewielkie progress. 

Najgorsze jednak, że Kakao Games bardzo chętnie rozmawia o liczbie graczy, ale kompletnie milczy na temat ostatnich zawirowań dotyczących P2W, czym jeszcze bardziej irytuje swoich fanów. 

Zobacz także

49 komentarzy