Powstaje nowe darmowe MMO w uniwersum Władcy Pierścieni. Wyjdzie na PC!

Lotro

We wrześniu ubiegłego roku pojawił się bardzo tajemniczy komunikat, w którym po raz pierwszy usłyszeliśmy się o nowej grze MMO w uniwersum Władcy Pierścieni. Miała go robić firma Anthlon Games (będąca częścią wielkiej chińskiej korporacji Leyou Technologies Holdings Limited – to oni kupili twórców Warframe). 

Wówczas wiele osób nie wierzyło w tę informację. No i się pomylili, bo - na całe szczęście - okazała się to najprawdziwsza prawda. 

Dziś otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie (TUTAJ). I nie tylko to. Dowiedzieliśmy się również, że produkcji gry zostało włączone… Amazon Game Studios – to samo, które robi obecnie New World. 

Śródziemie Tolkiena jest jednym z najbogatszych fikcyjnych światów w historii. To z kolei daje naszemu doświadczonemu zespołowi ogromną szansę na stworzenie niesamowitej gry MMO.  

My też mamy taką nadzieję, że to będzie coś niesamowitego...


Co wiemy o samej grze? Niewiele. „A new free-to-play massively multiplayer online game”, który zostanie wydany na pecetach i konsolach.

Data premiery nieznana, aczkolwiek – to moja osobista refleksja – nowe LOTRO mogłoby się pojawić w momencie premiery serialu Lord of the Rings (również od Amazonu). Czyli w 2021 lub 2022 roku. 

Zobacz także

23 komentarzy