Pozwali Valve, bo ich syn brał udział w hazardzie skórkami z CS:GO i przegrali

Dodany przez PefriX ponad 2 lata temu
4 6750
Pozwali Valve, bo ich syn brał udział w hazardzie skórkami z CS:GO i przegrali

Kilka lat temu głośno było o handlu skórkami z CS:GO, a raczej nie tyle handlu, co hazardzie tymi przedmiotami kosmetycznymi. Mowa tutaj o różnych ruletkach, w ramach których teoretycznie można było wygrać wartościowe skiny. Tego typu akcje reklamowało sporo influencerów, dopóki nie wyszło na jaw, że większość z takich hazardów to zwykłe oszustwa. Do teraz jednak znajdują się osoby promujące te inicjatywy, a i nie brakuje chętnych, wydających pieniądze na takie „skórkowe kasyna”.

W tym jednak przypadku chodzi o bardziej nietypową sprawę. W 2016 pewni rodzice pozwali Valve za to, że firma ponoć świadomie ułatwiała hazard skórkami na „stronach trzecich/zewnętrznych”. Ich syn wydać miał ponoć sporo pieniędzy w takich kasynach, biorąc udział w ruletkach. W tym roku sprawa została oficjalnie zamknięta, gdy okazało się, że chłopak:

  1. Nigdy nie odwiedził strony Valve oraz Steam

  2. Nigdy nie zagrał w CS:GO

  3. Nigdy nie czytał oficjalnego stanowiska Valve na temat kluczy oraz skrzynek w CS:GO

W efekcie sąd uznał, że Valve nie jest w żaden sposób winne nieodpowiedzialnemu zachowaniu młodzieńca. Firma nie zachęciła go w żaden sposób, aby brać udział w ruletkach ze skinami. Warto tutaj dodać, że właściciele Steama oficjalnie nie wspierają takich kasyn i nie promują hazardu skórkami – tego typu rzeczy stoją w sprzeczności z regulaminem platformy. Jak ktoś chce handlować przedmiotami kosmetycznymi, ma od tego Steam Marketplace.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

pudelek-mmorpg.org.pl zawsze du usług!


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube