Project Winter to kooperacyjny survival dla 8 graczy, gdzie 2 osoby chcą zabić resztę

Winter 04 large

Survivali zdecydowanie na rynku nie brakuje. Można śmiało powiedzieć, że mamy ich na pęczki. Asymetrycznych produkcji również zresztą mamy kilka. Zresztą, na portalu sporo ostatnio mówi się o Breach. Deweloperzy z Other Ocean Interactiv postanowili połączyć obie koncepcje w jedną grę i… wygląda to nawet ciekawie!

Project Winter to sieciowy, kooperacyjny survival z asymetrycznym akcentem PvP. W zabawie bierzcie udział osiem osób, które starają się przetrwać w niesprzyjających warunkach. Trzeba będzie gromadzić surowce, naprawiać zabudowania oraz zbierać prowiant. Przyjdzie nam bowiem zmierzyć się z okrutną zimą. Co lepsze, nie wystarczy jedynie jej przetrwać! Zadaniem drużyny będzie ucieczka z jej chłodnych objęć.

W tym czasie jednak dwójka graczy otrzyma zadanie specjalne – zabić pozostałe osoby. Tak, wśród naszych ocaleńców znajdzie się dwójka szaleńców, która będzie musiała współpracować w konspiracji, aby wyeliminować pozostałych.

Zdrajcy rozpoczną zabawę osłabieni, tak jak reszta, dzięki czemu nie będą mogli od razu podjąć odpowiednich działań w mieście. Niemniej od samego początku otrzymają informację, że oboje wytypowani zostali przez system na zabójców. Mogą zatem działać razem już na początkowych etapach rozgrywki.

Warto przy tym dodać, że Project Winter będzie miało wbudowany w grę czat głosowy, a do tego prywatne kanały radiowe. Udostępnione zostaną również emotki oraz czat tekstowy, aby gracze mogli siać jeszcze większy zamęt między swoimi szeregami. Dezinformacja oraz niepewność są bowiem idealnym placem zabaw dla naszych zabójców.

Deweloperzy podkreślają przy tym, że nie ma mowy o samotnej eskapadzie w środku zimy, aby wydostać się z miasta i uciec przed zabójcami. Ocaleńcy będą musieli działać razem, jeśli chcą przetrwać na zewnątrz. Kluczowa będzie tutaj właśnie komunikacja. Twórcy zapewniają jednak, że podejmą wszelkie środki, aby Project Winter było wolne od osób wykorzystujących kanał głosowy do przeszkadzania w graniu.

Produkcja trafi na Steama w formie Early Access na początku tego roku. Planowana jest również otwarta beta, dostępna dla wszystkich. Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu.

Zobacz także

13 komentarzy