Przyszłość Mordhau to nowe mapy, gry rankingowe, filtr czatu oraz być może mody

Ss ce604b8561e7d1cb26ddf74e3db97d94662e2d5b.0

Deweloperzy Triternion mają ambitne plany na rozwój Mordhau. W ostatnim poście poinformowali, nad czym pracują, aby ich produkcja była jeszcze bardziej interesująca. Na pierwszy ogień idą nowe, pełnoprawne mapy. Raz trafimy do miasteczka/wioski, innym razem do twierdzy, a wszystko to podobno już niedługo. Jedne pole bitwy pozwoli nam na większe pole manewru, a drugie skoncentruje się na potyczkach w ciasnych korytarzach. Gracze mają podobno być zadowoleni z różnorodności.

Nowe mapy są priorytetem dla twórców Mordhau, ale planują oni wprowadzić również masę poprawek do obecnych już pól bitewnych. Zdają sobie sprawę z ich błędów i niedoróbek – przyszłe aktualizacje mają sporo poprawić. Co poza tym? Gry rankingowe są już w drodze. Rangi podzielone zostaną na sześć kategorii, od Bronze do Elite, a w każdej randze znajdzie się miejsce jeszcze na pięć dywizji. Przygotujcie się zatem na wspinaczkę w hierarchii Mordhau po trupach.

Z dalszych planów, deweloperzy Triternion pracują również nad nowym trybem attack-and-defend, dedykowanym dla 64 graczy. Kiedy go dostaniemy? Tutaj twórcy nie podają żadnych konkretów, bo chcą, aby całość była gotowa, a specjalna mapa dostępna była również w innych trybach. Poza tym Mordhau otrzyma filtr czatu, aby zredukować rasizm oraz toksyczność, jakie się na nim pojawiają. Filtr będzie automatycznie usuwał niewłaściwe lub ofensywne wiadomości, zanim uda nam się je zobaczyć na czacie.

Mordhau w przyszłości być może otrzyma również narzędzia wspierające tworzenie modów. W tym przypadku twórcy skoncentrowani są jednak na innych aspektach gry i dlatego wsparcie dla modów musi poczekać. Niemniej ekipa Triternion twierdzi, że w przyszłości coś takiego powinno pojawić się w ich grze.

Teraz pozostaje czekać i obserwować ile z tych obietnic zostanie spełnionych oraz w jakiej jakości. Po więcej informacji zapraszam tutaj.

Zobacz także

4 komentarzy