PUBG testuje ciekawą mechanikę do ewakuowania graczy z pola bitwy

Season 11 paramo

Na serwerach testowych PlayerUnknown's Battlegrounds sprawdzana jest nowa aktualizacja, którą otrzymamy w ramach startu 11. sezonu zmagań w tym battle royale’u. Całość zapowiada się ciekawe, chociaż moją uwagę przykuła jedna mechanika, mogąca namieszać w zabawie. Co jednak poza nią trafi do PUBG?

Zapowiedziano zmiany wyważenia broni dla Mini-14, VSS i SCAR-L. Pojawi się 10 nowych medali biegłości, które uzupełnią obecny ID PUBG. Patch 11.1 zawiera również aktualizacje informacji o zabójstwach, nowe sposoby znajdowania i dodawania znajomych, nowy rejestr meczów i nie tylko. Od Sezonu 11 sezon rywalizacji będzie trwał dwa miesiące. Daty rozpoczęcia i zakończenia sezonu nie będą się już pokrywać z przepustką. W tabeli nagród dokonano odpowiednich zmian.

Ilość broni pojawiającej się na wszystkich mapach będzie podobna jak w trybie e-sport. PUBG Corp. zwiększa ilość broni o 30–40 procent, żeby przyspieszyć zbieranie sprzętu. Zmiany nie dotyczą innych przedmiotów, takich jak pojazdy. Mapa Paramo wróci z kolei w meczach standardowych i niestandardowych.

Pora jednak na główną atrakcję, czyli… ewakuację! Po uruchomieniu ewakuacji z worka wypuszczany jest balon Fultona. Kiedy się napompuje i wzniesie w przestworza, w ciągu 60 sekund przybędzie samolot. W tym czasie do liny balonu może przyczepić się maksymalnie 4 graczy. Po przylocie samolot łapie balon, unosi graczy i kieruje się do środka białej strefy.

W każdej chwili tego lotu gracze mogą się odczepić i skoczyć ze spadochronem. Przy uruchamianiu ewakuacji w okolicy nie może być przeszkód (obiektów terenowych, pojazdów, budynków), a niebo nie może być przesłonięte, inaczej operacja się nie uda. Ewakuacji nie można użyć przed pierwszym okręgiem i po czwartym, więc korzystajcie z niej rozważnie. Nie działa ona też w budynkach, na promach i w pociągach.

Warto pamiętać, że gracze uniesieni przez samolot nie mogą strzelać i w związku z tym są narażeni na ataki z motoszybowca. Z pewnością mechanika ewakuacji sprawi, że zabawa w PlayerUnknown's Battlegrounds nabierze polotu. Ciekaw jestem, czy przedmiot ten będzie używany i znajdzie zastosowanie, czy okaże się zbyt ryzykowny.

Zobacz także

0 komentarzy