RAW to nowy sandboxowy MMORPG ze światem kilka razy większym od GTA 5

Raw

Wczoraj pisaliśmy o MMORPG inspirowanym Elder Scrolls i Wiedźminem, a dzisiaj mamy dla was grę inspirowaną Rustem i serią Grand Theft Auto. 

Zobaczymy, który z nich okaże się większym „hitem”. 

Naszym zdaniem RAW ma większe szanse. Może dlatego, że kończąca się jutro zbiórka na Kickstarterze okazała się ogromnym sukcesem. Twórcy chcieli uzbierać 78 tys. dolarów, a na koncie mają już… 192 tys. dolarów. A to przecież jeszcze nie koniec. 

Widocznie ludzi przekonała obietnica sandboxowego, przełomowego MMORPG MMORP w otwartym świecie (400 km2 – dla porównania GTA V ma „tylko” 81 km2). Główną zaletą gry ma być jednak realizm. 

RAW to pewnego rodzaju symulator życia. 

Gracze mogą posiadać ziemię, korzystać z transportu powietrznego, wodnego i lądowego, budować domy, pracować, a także albo tworzyć działalność w niemal każdej dziedzinie życia. Możesz stać po stronie prawa lub wyjść poza to. Lub po prostu wygłupiać się ze znajomymi.

Bardzo hardkorowy syumulator życia. 

Jeśli kupujesz samochód, musisz monitorować jego stan techniczny, ponieważ z czasem ulegnie on awarii. Jeśli chcesz zbudować dom, musisz kupić materiały i znaleźć ciężarówkę, która dostarczy je na plac budowy.

Trzeba przyznać, że to bardzo ambitne plany. Oby tylko nie okazało się, że producenci RAW ruszyli z motyką na słońce. 

RAW od dwóch lat znajduje się w produkcji. Większość podstawowych elementów  została już skończona. Early Access powinien ruszyć w ciągu 6-12 miesięcy. 

Zobacz także

25 komentarzy