Rewelacje z Diablo 4: Głębokie Szczeliny, tablice, ramki, nowa klasa

Dodany przez guru 6 miesięcy temu
31 11502
Rewelacje z Diablo 4: Głębokie Szczeliny, tablice, ramki, nowa klasa

Jesteśmy wam winni kilka nowych informacji na temat Diablo 4, które pojawiły się minionej nocy na (zakończonym już niestety) BlizzCon 2023.

Po kolei:

Już we wtorek, 7 listopada, do gry trafi nowy patch, który wprowadzi pięć unikalnych potężnych pierścieni (dla każdej z klas) opartych na mechanice z pierwszego sezonu (Season of the Malignant).

Z kolei w grudniu, konkretnie 5 grudnia w Patchu 1.2.3, do zabawy trafi specjalny sezonowy event czy raczej aktywność – Abbatoir of Zir, która będzie przypominać Greater Rifty (Głębokie Szczeliny) z Diablo 3.

Gracze będą mieli 10 minut na zabicie wystarczającej liczby potworów, aby zrespawnować i pokonać bossa.

Abbatoir of Zir  stanie się dostępny po ukończeniu Season Journey i będzie posiadał 25 Tierów trudności. Ponadto właśnie tam – w tych szczelinach – będzie można wydropić Unikalny Glif z możliwością zupgrejdowania go do ponad 200 poziomu i sprawiając, że stanie się „dziesięć razy silniejszy” niż zwykłe glify.

W Sezonie 3 do D4 trafią Leaderboardy (tablice rankingowe), nowa gra końcowa oraz tzw. The Gauntlet (loch z cotygodniowymi wyzwaniami), ale także możliwością zdobycia specjalny ramek czy portretów na postać – to funkcja znana chociażby z Diablo 3.

Także od Sezonu 3 aspekty z przedmiotów będą od razu trafiać do Kodeksu. Blizzard mówił także o większej ilości bossów pomiędzy Tierem 4 a Uber Lilith, ale nie podał żadnych szczegółów. Zdradził jednak, że itemizacja (naprawienie itemizacji) jest jednym z najważniejszych priorytetów zespołu deweloperskiego.

***

Jeśli chodzi o dodatek “Vessel of Hatred”, premiera jest planowana na końcówkę 2024 roku i w tej kwestii nic się nie zmieniło.

“Gracze będą mieli możliwość przejścia głównej kampanii lub przejścia bezpośrednio do kampanii z dodatku. W tym drugim przypadku gracze trafią do ogromnego regionu o nazwie Nahantu/Torajan” (podobno ma to być ten sam region, co Akt 3 z Diablo 3, choć 72 lata później, bo tyle czasu dzieli wydarzenia z D2 do D4). 

Jak już wcześniej zapowiedziano, nowa klasa z dodatku będzie nowością dla uniwersum Diablo. Osoby z Reddita podobno znalazły jednak “ukryte” wiadomości w teaserze i według nich Diablo 4 możę się powiększyć o postać… Priesta.

To tylko teoria - jeśli włączycie CC dla zwiastuna na oficjalnym kanale Youtube Diablo, pierwsze napisy będą brzmieć: „ Modlitwa Zakarum trwa”. Koniec zwiastuna mówi również: „W Światłości nie będzie zbawienia ” .

To dwa odniesienia do Zakonu Zakarum, znanego również jako Kościół Światła, który jak dotąd był jedną z głównych frakcji w tej historii.

Brzmi intrygująco. 

 


31 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube