Rewolucja w Diablo 3. Nasi Towarzysze staną się sto razy silniejsi

Followers

Podczas gdy my zajmowaliśmy się Diablo 4, Diablo Immortal oraz Diablo 2 Resurrected, Blizzard potajemnie zapowiedział wielkie zmiany do trzeciej części Diabełka.

Czyżby w ten sposób firma starała się nam wynagrodzić (kolejną) absencję Diablo 3 na BlizzCon?

Chodzi o system Towarzyszy (Followersów), które przejdzie gruntowną przebudowę i który raz na zawsze odmieni rozgrywkę w D3.

Towarzysze to potężni kompani, którzy staną u twego boku w bitwie. Podążą oni z tobą poza granice miasta i będą atakować wszystkie wrogo nastawione istoty, jakie napotkasz. Mogą również wspomóc cię wyjątkowymi zdolnościami, na przykład spowalniać i osłabiać wrogów lub uleczyć twoją postać.

Dotychczas Towarzysze nie pełnili w Diablo 3 jakiejś ważnej roli. Oczywiście, mogliśmy korzystać z ich usług, ale nie zapewniali oni faktycznej przewagi w end-game.

Teraz to się zmieni. Od nowego patcha i nowego sezonu, Towarzysze staną się dwa, trzy, cztery, pięć… sto razy silniejsi.

Naszego Followera będzie mogli ubrać nie w sześć (jak było dotychczas), ale czternaście przedmiotów. Towarzysz stanie się pewnego rodzaju “drugim” graczem z pełnym możliwym wyposażeniem.

Ale to nie wszystko. Również umiejętności naszych Towarzyszy (czyli Templariusza, Zaklinaczki oraz Szelmy) przejdą wewnętrzny rework. Niektóre skille otrzymają ogromnego boosta, inne zostaną przebudowane od zera, a jeszcze inne permanentnie znikną z gry.

Przykład? Erozja.

  • "Tworzy jezioro energii, które zadaje obrażenia od mocy tajemnej równe 330% obrażeń od broni przez 5 sek. Wrogowie pod wpływem zaklęcia będą otrzymywać o 3% 10% więcej obrażeń."

A tu przykład nowej umiejętności Zaklinaczki: Prophetic Harmony.

  • "Redukuje cooldown twoich umiejętności od 5% do 10%."

To nie koniec “prezentów”. Dzięki nowej mechanice, Emanate, będziemy mogli zgarnąć efekty legendarek i setów przedmiotów z przedmiotów, które są na wyposażeniu Towarzyszy. Czyli nie tylko Towarzysze staną się potężniejsi, ale my sami również.

Szykuje się Sezon wręcz stworzony dla solowych graczy…

Szczegóły TUTAJ.

Zobacz także

18 komentarzy