Rewolucja w RuneScape. System walki został przerobiony

Dodany przez guru 3 miesiące temu
7 2479
Rewolucja w RuneScape. System walki został przerobiony

RuneScape nigdy nie kojarzył się z “grą akcji”, raczej z sandboxową rozgrywką, fajnym klimatem i niekonwencjonalnym podejściem do sposobu rozwijania postaci. Dlatego też system walki nigdy nie był priorytetem dla Jagexu, co powodowało jego powolne starzenie się i pewną nieatrakcyjność.

To się jednak teraz zmieniło. Ostatnia aktualizacja zatytułowana jakże wymownie “Combat Update” zajęła się właśnie tym elementem RS.

Nastąpił całkowity rework szansy na trafienie, rework obrażeń krytycznych, znormalizowanie zasięgu obrażeń, zwiększył się też maksymalny cap dla damage’u (to teraz 30k), przy okazji poprawiono celowanie. 

Co jeszcze? Pojawił się dodatkowy pasek akcji, cały interfejs odpowiadający za walkę zyskał nowe funkcje, postawiono również na przejrzystość (zniknęło wiele liczników, napisów i innych duperelów, które mogły rozpraszać w trakcie bitwy).

Wszystkie szczegóły (a jest ich naprawdę wiele) znajdziecie TUTAJ.

Jagex obiecuje także dalsze “dostrajanie” systemu walki w przyszłych miesiącach. “Będziemy bacznie obserwować, jak te nowe mechaniki walki zostaną przyjęte, aby zobaczyć, jak możemy je dalej rozwijać i jakie inne zmiany mogą pojawić się w RuneScape”.

Aha, warto dodać, że “Combat Update” dotyczy zarówno wersji PC, jak i wersji mobilnej.

 


7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube