Riot Games kupiło część Wargaming i to dobra wiadomość!

Dodany przez PefriX 12 miesięcy temu
2 3355
Riot Games kupiło część Wargaming i to dobra wiadomość!

A przynajmniej teoretycznie. Dlaczego?

Wargaming przez te wszystkie lata poważnie się rozrosło. Nabyło przykładowo w 2012 roku studio BigWorld Technology, które zostało przemianowane na Wargaming Sydney. Dziesięć lat później Riot Games kupuje Wargaming Sydney, a graczy MMO powinien ten fakt zainteresować. BigWorld Technology odpowiada bowiem za tworzenie narzędzie do gier sieciowych. 

Ich dzieła wykorzystane są w ponad 30 grach MMO! I nie chodzi tutaj jedynie o tytuły spod szyldu Wargaming. BigWorld Technology założono w 2002 roku i jak widać regularnie co dekadę przechodzi w inne ręce. Teraz Riot Games wykorzysta ich dorobek, aby ulepszyć League of Legends, Valorant, czy League of Legends MMO. I to jest właśnie powodów do zainteresowania się tematem. Nowy nabytek zapewni deweloperom sprawdzone oraz pewne technologiczne zaplecze. Przyda się to również do sieciowej bijatyki, którą tworzą.

Warto przy tym dodać, że Riot Games nabyło jedynie zespół deweloperski oraz studio, ale nie ekipę wydawniczą (publishera) oraz prawa do BigWorld – te ostatnie zostają w Wargaming. Szczegóły znajdziecie tutaj.


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube