Rocket League przejdzie na Free-to-Play i zniknie ze Steam

Dodany przez PefriX około 2 lata temu
9 4280
Rocket League przejdzie na Free-to-Play i zniknie ze Steam

Nie, to nie clickbait i niespodzianka w stylu PRZECHODZI NA F2P JEDYNIE NA TYDZIEŃ. Rocket League faktycznie zmienia swój model dystrybucji na Free-to-Play. Równocześnie gra znika ze Steama, przechodząc tym samym do Epic Games Store.

Niemniej, jeśli posiadacie ją na platformie Valve to wciąż będzie ona w Waszym posiadaniu – w zasadzie dla Was nic się nie zmieni. Nowe osoby, skuszone darmowością gry, będą musiały korzystać z Epic Games Store. Kiedy nastąpi transformacja? Jeszcze tego lata.

Psyonix zapewnia, że Rocket League na Steam nie będzie gorsze. Otrzyma pełen dostęp do zawartości gry i cały czas będzie wspierane. Dotyczy to również cross-playu z konsolami. Ale również z graczami z Epic Games Store. Jeśli posiadacie aktualnie grę to nawet otrzymacie garść upominków, w ramach podziękowań za wsparcie:

  • Wszystkie DLC marki Rocket League wydane przed wersją F2P
  • Tytuł "Est. 20XX" pokazujący rok w którym gracz po raz pierwszy zagrał w Rocket League
  • 200+ Common items ulepszonych do jakości "Legacy"
  • Dieci-Oro Wheels
  • Huntress Player Banner

Osoby, które miały Rocket League przed całym ogłoszeniem, otrzymały dodatkowo Faded Cosmos boost.

Czy informacja o przejściu na model Free-to-Play jest zaskakująca? Właściwie to nie. Rocket League dobrze się trzymało przez te pięć lat od kiedy gra istnieje. Najwyższy zatem czas, aby tak jak Team Fortress 2, czy CS:GO, przypiąć sobie banderolę F2P i zgodzić się na przypływ nowych graczy.

Zobaczymy jednak, czy obecność na platformie Epic Games Store wpłynie na grę pozytywnie, czy negatywnie. Czas pokaże, a Wy skusicie się na darmowe Rocket League?


9 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube