RuneScape dostaje dziś Hero Pass… i mierzy się z hejtem

Dodany przez guru 8 miesięcy temu
6 1840
RuneScape dostaje dziś Hero Pass… i mierzy się z hejtem

(Jagex) twórcy RuneScape znaleźli właśnie sposób, żeby wyciągnąć od swoich fanów jeszcze więcej pieniędzy.

Dzisiaj w RS – czyli jednym z najpopularniejszych i największych MMORPG na świecie – debiutuje Hero Pass (System), który najłatwiej porównać do Przepustki Bojowej.

Hero Pass to zupełnie nowa część podstawowego doświadczenia RuneScape, zaprojektowana tak, aby uczynić grę jeszcze bardziej satysfakcjonującą, kiedykolwiek – i jakkolwiek – zdecydujesz się grać. Hero Pass opiera się na lekcjach z przeszłości, aby zapewnić nową, zintegrowaną rozgrywkę, która pasuje do Twojej regularnej rozgrywki, z bardziej unikalnymi nagrodami kosmetycznymi i możliwymi do zdobycia wzmocnieniami, które dodają smaczku rozgrywce.

Dzięki Hero Pass będziemy mogli zdobywać przedmioty (głównie kosmetyki) po prostu za “granie w grę”. No to na czym polega problem?

Ano na tym, że Hero Pass posiada darmową + płatną ścieżkę, i to właśnie w płatnej ścieżce zgarniemy prawie dwa razy więcej nagród (54 do 94 przedmiotów). Płatna ścieżka będzie darmowa, jeśli jesteście posiadaczami Premier Member.

Ponadto sami wiecie, że RuneScape jest grą Freemium (bez abonamentu nie mamy dostępu do 2/3 zawartości). Nie pomaga także fakt, że w ubiegłym roku RS zanotowało podwyżkę abonamentu.

To wszystko powoduje, że wprowadzenie Hero Pass odbywa się w cieniu skandalu fali hejtu. Graczom nie podoba się, że pomimo regularnego płacenia za grę, ostatnich podwyżek, do gry nadal są wprowadzane kolejne (opcjonalnie) płatne funkcje. Nie mówiąc o tym, że Hero Pass tak naprawdę zabije dotychczasowe dzienne wyzwania oraz to, że Jagex powinien skupić się na ulepszaniu rozgrywki lub powiększaniu zawartości, a nie szukania nowych sposobów dojenia fanów.  

TUTAJ znajdziecie wszystkie informacje o Hero Pass.

PS Nagrody, misje oraz tematyka Hero Pass będzie zmieniać się co mniej więcej trzy miesiące.


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube