RuneScape idzie śladem New World i Lost Ark. Zamknięcie forum gry!

Dodany przez guru 5 miesięcy temu
5 1793
RuneScape idzie śladem New World i Lost Ark. Zamknięcie forum gry!

Kilkanaście lat temu forum/fora były głównym miejscem dyskusji i spotkań społeczności, więc każdy szanujący się MMORPG posiadał takie miejsce u siebie.

Potem powstał jednak Twittery, Facebooki, Discordy czy Reddity, które “przekierowały” społeczność gier ze starzejących się i coraz mniej funkcjonalnych for.

Jagex to widzi, dlatego podjął decyzję o zamknięciu forum RuneScape – czyli forum jednego z największych i najpopularniejszych MMO na świecie. 25 stycznia forum RuneScape wejdzie w tryb “odczytu”, a 28 marca zostanie oficjalnie zamknięte.

Jest to bliźniaczy ruch do tego, co w ubiegłym roku zrobiło Amazon Games z forum Lost Ark Online oraz New World.

Oto komunikat firmy:

​​Większość graczy woli teraz korzystać z platform zewnętrznych, takich jak Discord , Reddit i Twitter („X”) , aby łączyć się z nami i innymi graczami. Mając to na uwadze, postanowiliśmy ponownie skoncentrować się na aktywnej obecności tam, gdzie wolą być nasi gracze, i odpowiednio przydzielić więcej naszych zasobów.

W związku z tym przełączymy nasze fora w tryb offline — początkowo od 25 stycznia przełączymy je na tryb tylko do odczytu, a następnie całkowicie usuniemy 28 marca.

W tej chwili nasze fora stanowią bardzo małą część dyskusji toczących się w społeczności RuneScape. Chociaż uznajemy ich historyczne znaczenie, ich obecna funkcjonalność jest niewystarczająca w porównaniu z tym, co mogą zapewnić platformy zewnętrzne.

Biorąc pod uwagę silną preferencję naszych graczy wobec innych platform, zdecydowaliśmy się skierować więcej czasu i zasobów naszego personelu na te platformy, aby zwiększyć zaangażowanie.

 


5 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube