RuneScape radził sobie wyśmienicie w 2020 roku, ale jak wyglądał rok 2021?

Dodany przez PefriX ponad 2 lata temu
2 2147
RuneScape radził sobie wyśmienicie w 2020 roku, ale jak wyglądał rok 2021?

Tego się w najbliższym czasie nie dowiemy. Jagex udostępniło bowiem raport finansowy za rok 2020, stąd wiemy, że ich MMORPG poradziło sobie wyśmienicie. Dodatkowo zrobili to kilka dni temu, co jest nietypowe – w końcu 2021 za nami, jesteśmy w roku 2022, więc powinniśmy otrzymać raczej podsumowanie poprzednich dwunastu miesięcy. Nie ma co jednak wybrzydzać, jakiekolwiek informacje z frontu są interesujące. A przynajmniej dla mnie.

Rok 2020 był dobry dla Jagex, firma zanotowała wzrost zarobków (10%), a także ilości subskrypcji w RuneScape oraz Old School RuneScape (7%). Dotyczy to również mikrotransakcji w obu MMORPG-ach (38%!), ale to żadne zaskoczenie. W końcu w tamtym czasie wybuchła pandemia i wszelakie gry sieciowe zanotowały wzrosty.

Jeśli chodzi jednak o poszczególne produkcje, to RuneScape zwiększyło swoje zarobki o 18%, a OSRS o 6%. Warto jednak dodać, że pierwszy tytuł w tamtym czasie debiutował na Steamie, więc otrzymał dodatkowy zastrzyk zainteresowania.

Ciekawe, jak Jagex radził sobie w 2021 roku. W końcu w trakcie minionych dwunastu miesięcy całkiem sporo działu się w obu RuneScape’ach, a ten rok ma być jeszcze ciekawszy! Ktoś z Was w ogóle jeszcze gra w któregoś z tych MMORPG-ów?


2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube