Rust wprowadza neutralny obóz chroniony przez NPC oraz strój do nurkowania

E59877994ae1

Rust rozwija się dalej. Ostatnim razem wypłynęliśmy na szerokie wody dzięki wprowadzeniu łódki. Poza tym pojawiło się nowe zagrożenie ze strony naukowców, którzy dokonywali zrzutu. Tym razem jajogłowi powracają i na stale zadomawiają się w świecie gry.

Compound jest nowym monumentem w Rust, pełniącym rolę neutralnego obozu, chronionego przez naukowców. Tak, to specjalna strefa w której NPC rządzą. Ma ona kilka zasad, których trzeba przestrzegać dla własnego bezpieczeństwa:

  • Żadnych broni
  • Żadnego lootowania
  • Żadnego zabijania
  • Żadnego spania

Jeśli złamiecie jakąkolwiek zasadę, zostaniecie oznaczeni, jako nieprzyjaciel. W efekcie naukowcy otworzą do Was ogień, a wraz z nimi ich stacjonarne działka. Status wroga utrzymuje się przez pięć minut i trwa mimo śmierci gracza, który złamał regulamin.

Osoby przestrzegające zasad nie będą miały się czego obawiać. Compound to przyjazna strefa, gdzie gracze bez przeszkód mogą ze sobą rozmawiać, handlować, czy współpracować. Poza tym, wszyscy będą mogli korzystać z tego, co daje baza naukowców – maszyny z przedmiotami. W specjalnych miejscach na terenie Compound znajdziecie „vending machines”, gdzie nabędziecie różne towary.

Poza tym będziecie mogli dać nura w morskie tonie. Rust wzbogaca się bowiem o strój nurka. Można znaleźć go w częściach w skrzynkach na całej wyspie. Każdy element ma swoje unikalne funkcje, a jedynie całość zapewnia pełną możliwość nurkowania. Po co zanurzać się w wodzie? Na dnie znajdziemy bowiem całkiem ciekawe znaleziska (nowe skrzynki we wrakach statków, przykładowo).

Naprawiono również sporo błędów i wprowadzono kilka mniejszych rzeczy. Całość znajdziecie tutaj.

Zobacz także

5 komentarzy