Rywal Albion Online czy zwykłe oszustwo? Wystartował Abyss, full-loot PvP MMO

Dodany przez PefriX około miesiąc temu
14 5068
Rywal Albion Online czy zwykłe oszustwo? Wystartował Abyss, full-loot PvP MMO

W Early Accessie pojawił się Abyss Online, czyli „nowa” produkcja, mająca przyciągnąć fanów PvP z lootowaniem zwłok pokonanych przeciwników. Sami twórcy określają swoją grę, jako połączenie Albion Online z ARK: Survival Evolved z nutką Ultima Online. Skąd więc w tytule oszustwo oraz cudzysłów użyty przy słowie „nowa”?

Dookoła Abyss zrobiło się głośno w recenzjach na Steamie oraz różnych kanałach Reddit. Szukając informacji o grze, praktycznie potykałem się o określenie „scam”. Jedni twierdzą, że nowy projekt jest niezwykle podobny do innego MMO, Astaria, który zmienił nazwę na Arvita i ostatecznie nigdy nie wyszedł. Drudzy wskazują, że to tak naprawdę zlepek darmowych elementów (assetów) z silnika Unreal 5, nastawiony na wyciągnięcie od graczy pieniędzy.

Pojawiła się nawet teoria, że we wszystkich przypadkach za całość odpowiada ta sama osoba/grupa, która w ten sposób próbuje kogoś naciągnąć. W przypadku Abyss Online gra zdążyła już spróbować swoich sił z NFT, zaczynała jako MOBA, a za całość ponoć odpowiadają byli twórcy Crowfall. Próbowano nawet sprzedawać wersję alpha gry w pakietach kosztujących od 5 do 10 000 dolarów.

Obecnie Early Access do Abyss Online kosztuje na Steamie niecałe 115 złotych. Zainteresowanych zapraszam tutaj. Sami możecie sprawdzić ten tytuł i przekonać się, czy faktycznie jest oszustwem – w razie czego na stronie projektu można pobrać go za darmo.

Jeśli miałbym dorzucić od siebie trzy grosze, to napisałbym, że jest wystarczająco dużo czerwonych flag/red flags, aby obejść Abyss Online szerokim łukiem. Zostaliście ostrzeżeni.


14 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube