SCUM prezentuje się, jako „open-world prison survival game”

Scum 800x445

Croteam zaprezentowało pierwszy, oficjalnie oficjalny trailer ze swojej „sieciowej zabawy w przetrwanie”. SCUM to projekt wyróżniający się na tle konkurencji kilkoma elementami.

Gracze wcielają się w więźniów, biorących udział w telewizyjnym show. Zrzuceni zostają na wyspie Bagne de Cayenne i muszą zapracować sobie na szacunek sponsorów/telewidzów/producentów. Dzięki nim bowiem otrzymają zrzuty zaopatrzenia, prezenty, sławę, a nawet życie po śmierci.

Na wyspie prócz graczy, znajdziemy również żywe trupy oraz inne niespodzianki. Warte uwagi są opcje „customizacji” naszego więźnia. Postać opisuje szereg statystyk, które rozwijamy przez różne akcje oraz czynności. W efekcie walka o przetrwanie nabiera innego sensu, gdy nasz więzień zdobywa doświadczenie oraz rozwija się. Do tego dochodzi szereg opcji kontrolowania ruchów.

Wyobraźcie sobie, że trzeba będzie wziąć pod uwagę metabolizm organizmu, wielkość masy naszej postaci oraz jej dietę. Wszystko to wpłynie na jej poruszanie się, styl walki, skuteczność użycia broni, itd.

SCUM trafi na steamowe Early Access w sierpniu tego roku.

Swoją drogą, nieco nie na temat – jaka gra wywołała Wasze największe emocje z tegorocznych targów E3?

Zobacz także

12 komentarzy